Yazarlar

Özgür Sanal

Özgür Sanal

16 Ocak 2020 | Tüm Yazıları
TÜRKİYE NE KADAR GARİP BİR ÜLKE
Türkiye  ne kadar garip bir ülke. 13 Ocak 2020 tarihinde sosyal medyaya  Nedim Şener ve  Gökhan Kahraman adlı 2 hesaptan şöyle bir haber  servis edildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu  HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın  kitaplarını belediyenin yayınevinde online olarak satıyor
EMİN ARİFOĞLU

EMİN ARİFOĞLU

07 Ocak 2020 | Tüm Yazıları
DİYANET FETÖ'NÜN İŞGALİNDE Mİ?
23 Aralık 2019'da aldığı kararla CHP nin tek parti ikdidarının bittiği 1950'den bugüne 70 Yıldır devam eden, barınma, iaşe, konaklama hizmetini kendi bünyesinde veren Vakıf ve Derneklerin, Ehli Sünnet çizgisinden sapmadan ifa ettikleri KUR'AN KURSU hizmetini YASAKLADILAR..
Doç. Dr. Ömer Akdağ

Doç. Dr. Ömer Akdağ

07 Ocak 2020 | Tüm Yazıları
İNSAN OLMAK
Sen, kendin olmadıktan sonra ne yapabilirsin ki? Devletlerarası münasebetler konjonktüreldir deniliyor, kabul.  Devletlerarasında olan münasebet menfaate dayanır, kabul.   Öyleyse “menfaat” nedir?...
CİHANGİR BUYRUKÇU

CİHANGİR BUYRUKÇU

31 Aralık 2019 | Tüm Yazıları
SİYASET BOŞLUK KABUL ETMEZ
Son yıllarda bilim ve teknoloji alanında baş döndürücü gelişmelere, hayatı kolaylaştıran buluşlara rağmen, dünyada huzurun ve sükûnetin sağlanması konusunda pek fazla yol alınamadı.
İBRAHİM BEDİOĞLU

İBRAHİM BEDİOĞLU

24 Kasım 2019 | Tüm Yazıları
  HER ŞEYİ BİLME SANATI
Tarih boyunca insanların peşinden koştuğu, uğruna nicelerinin hayatlarını adadığı, kiminin çok perdeler araladığı, kiminin yarı yolda yahut yolun başında bıraktığı, bazen paylaştıkça kıymeti artan bazen sırlandıkça önemli olan o hazinenin adıdır, bilgi.
Mustafa Acungil

Mustafa Acungil

12 Kasım 2019 | Tüm Yazıları
Neler oluyor? / Hibrit Dünya Okumaları
İnsanlar nelerle ilgileniyor, merak ettiğiniz oldu mu? Ülke bazında bunu görmek ister miydiniz? Mesela acaba Almanya’da nelere ilgi gösteriliyor? Türkiye’de? Amerika Birleşik Devletleri’nde?
Muhammed Yasir Yaman

Muhammed Yasir Yaman

22 Ekim 2019 | Tüm Yazıları
 TERÖR DEVLETİ AMERİKA ve RUSYA’YA GEÇİT YOK!
Bugüne kadar Barış Pınarı Harekatıyla ilgili bir hayli yazı kaleme alındı. Söylenmesi gerekenler fazlasıyla söylendi. Bu sebeple tekerrür mahiyetinde bir yazıdan ziyade, farklı bir noktaya dikkat çekme hususunda bir yazı kaleme almaya çalıştım.
MESUT HAKSEVER

MESUT HAKSEVER

09 Ekim 2019 | Tüm Yazıları
MİLLİ VE YERLİ KONUSU ÜZERİNE MÜLÂHAZALAR...
Çok doğru ve haklı bir strateji olarak, top yekün Endüstrimiz'in, Teknoloji ve Savunma Sanayî'imizin, millî ve yerli üretimi için, adımların atılmış olması, nasıl önemli ve gerekli ise, bundan daha elzem ve ehemmiyetlisi; yerli ve millî dinî inanç ve anlayışımız olan Ehl-i Sünnet, yâni Sünniliğin muhafazası ve güçlendirilmesidir!..
Semih Gürel

Semih Gürel

08 Ekim 2019 | Tüm Yazıları
SÜPER LİG'DE DURUMLAR
Geçen sezonun şampiyonu Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'ne Belçika deplasmanından avantajlı sayabileceğimiz 1 puanla başlamıştı. Sahasında PSG'yi ağırlayan Terim'in öğrencileri, Fransız devini elinden kaçırdı diyebiliriz..