Hadi Önal

hadional@istiklal.com.tr
16 Mayıs 2022 Pazartesi
BUNLARA MÜSLÜMAN DEMEK İSLAMA HAKARETTİR

İslam dininin yüce kitabı Kuran-ı Kerime göre Müslüman kimdir? Müslüman; Allah’a inanan ona kulluk eden, kafasında ve kalbinde Allah’tan başka ilahlaştırdıkları hiçbir varlık olmayan kişidir.

09 Mayıs 2022 Pazartesi
İNSAN, SEVİYESİ KADAR İNSANDIR

Necip Fazıl Kısakürek adamın birine “Sana alçak diyemem... Zira alçaklık da bir seviyedir” demiş. Gerçekten de günümüz dünyasında insan kılığına girmiş bazı mahlûkların söz ve davranışlarına bakıyoruz da iğrenmemek ne mümkün!

02 Mayıs 2022 Pazartesi
RAMAZAN BAYRAMI

Ramazan bayramı, Allah’a teslim olan gönüllerin huzur bulduğu güzel zaman dilimlerinden biridir. Ramazan bayramı, içerisinde bin aydan daha hayırlı Kadir gecesinin gizlendiği, Kuran’ın indirildiği, Kuran nuru ile kalplerin yenilendiği, sahur ile başlayan iftar ile sona eren nefis terbiyesinin ödül törenidir.

26 Nisan 2022 Salı
KADİR GECESİ

Yükselirken kollarım semalarda duaya, Gözlerim yaşla dolu kalbimdeki rüyaya. Dalıp gitmişti engin aralanmıştı zaman Ufuklar seferberdi İslamlığı dolduran Her bir ağızda “tek bir” Allah’ı anıyordu.

18 Nisan 2022 Pazartesi
İNCE KABUKLU BADEM ŞEKERİ

Elazığ’ın Ramazan ayında vazgeçilmezlerinden biri de badem şekeridir. Yolda karşılaşan iki arkadaştan biri ötekine “gel hele Gagko, sana şuradan iftariye alayım” , der ve onu badem şekeri satan bir çerezciye sürükler.

11 Nisan 2022 Pazartesi
BURUK BİR RAMAZAN

Şimdi bana yazınızın başlığını neden, “Buruk Bir Ramazan” koydunuz, diyenleriniz olacak. Ramazan ayının Müslümanlar için adeta uzun bir bayram olduğunu elbette ben de biliyorum.

04 Nisan 2022 Pazartesi
HOŞ GELDİN RAMAZAN

Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın pekiştiği, dostluk, sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının güçlendiği bir Ramazan ayını daha idrak etmenin derin duyguları içerisindeyiz.

28 Mart 2022 Pazartesi
EN KORKUNÇ VİRÜS CEHALET VİRÜSÜDÜR

Cehalet; bilgisizliktir, bilmezliktir, insanın insan olduğunu fark edememe halidir. Cehalet; yeniliğe kapalı olmaktır, farklılıklara tahammül edememektir. Başkalarının fikrine saygı duymamaktır. Hoşgörüsüzlüktür, bağnazlıktır, bencilliktir.

21 Mart 2022 Pazartesi
EY AKIL! EY VİCDAN! EY İZAN! EY İNSAN! NEREDESİNİZ?

Bugün, 20 Mart 2022 bir büyük dramın, bir insanlık suçunun göz göre ve seri bir biçimde işlendiği; 40 milyon nüfuslu bağımsız Ukrayna devletinin şehirlerinin bombalanarak yerle bir edildiği, insanlarının öldürüldüğü savaşın 24. Günü…

14 Mart 2022 Pazartesi
RUS VAHŞETİ VE BU VAHŞETTEN ÇIKARTILACAK DERSLER

Cani, katil, diktatör Vladimir Putin’in emriyle Avrupa’nın ortasında ve dünyanın gözü önünde 24 Şubat 2022 tarihinde başlatılan bombalama, öldürme, yakma, yıkma, yok etme vahşetinin bugün 18. günü…