Ahmet SANDAL

ahmetsandal@istiklal.com.tr
26 Haziran 2022 Pazar
SİYASETE GİRMEK İÇİN “PARA DA PARA! PARA DA PARA!”

Bu yazımda yine Karagöz ve Hacivat atışması var ve yine yazının asıl konusu para.Nedense para, israflar ve ekonomik çıkmazları anlattığım yazı Karagöz ve Hacivat ile başlıyor. Haydi hayırlısı.

24 Haziran 2022 Cuma
TAHTEREVALLİ İLE BİR SÖYLEŞİ

Üstadımız Necip Fazıl Kısakürek “Zidan’dan Mehmed’e Mektup” isimli şiirinin bir bölümünde, “Somurtuş ki bıçak, nara ki tokat; Zift dolu gözlerde karanlık kat kat...

23 Haziran 2022 Perşembe
TAHAMMÜL VE HOŞGÖRÜ KÜLTÜRÜNE HASRET KALDIK

Her yerde bir tahammülsüzlük, her yerde bir sabırsızlık, her yerde bir acelecilik, her yerde bir gerginlik ve stres! Ne oluyor bize? Neler oluyor bu topluma? Yazılı ve görsel basında okuyor ve görüyoruz.

21 Haziran 2022 Salı
İLM-İ SİYASET VE DOĞRU HAREKET ÜZERİNE GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİM

Son günlerde doğru hareket, müsbet davranış üzerine zihnen ve fikren yoğunlaşma içerisindeyim. Son günlerde ilm-i siyaset üzerine de zihnimi ve fikrimi yoğunlaştırıyorum.

19 Haziran 2022 Pazar
DOST ACI SÖYLER DOĞRU SÖYLER

Yazıma iki soru ile başlıyorum. Ve bu soruda sizi iki tercih ile baş başa bırakıyorum. Size acı söyleyip de doğru söyleyeni mi dinler ve onunla birlikte hareket ederseniz? (Bu birinci yol, birinci tercihtir) Yoksa size yalan söyleyip de tatlı konuşanla birlikte hareket edersiniz? (Bu ikinci tercih ve ikinci yoldur)

18 Haziran 2022 Cumartesi
SELÇUKLU VE OSMANLI NEDİR? NEYİ TEMSİL EDER?

Dünkü yazımın başlığı “Osmanlı nedir? Osmanlı neyi temsil eder?” şeklindeydi. Bugünkü yazımın başlığı ise “Selçuklu ve Osmanlı nedir? Neyi temsil eder” şeklindedir.

17 Haziran 2022 Cuma
OSMANLI NEDİR? OSMANLI NEYİ TEMSİL EDER?

Osmanlı nedir? Osmanlı neyi temsil eder? Biz Osmanlı’yı neden seviyoruz? Bazıları Osmanlı’yı neden sevmiyor? Dört soru ve dört dörtlük bir düşünce sunuyorum size. 

16 Haziran 2022 Perşembe
TÜSİAD BAŞKANININ İSMİ NE KADAR AZ BİLİNİRSE DEMOKRASİ O KADAR FAZLADIR

TÜSİAD Başkanının ismi gazetelerde, TV’lerde ve tüm medyada ne kadar az duyulursa, bizim Toplum o kadar fazla demokrasiye sahiptir. Çünkü bu Ülkede maalesef TÜSİAD denildiğinde akla demokrasiye vesayet ve demokrasiye çengel akla geliyor.

15 Haziran 2022 Çarşamba
YETER ARTIK YETER! MASONLAR SİYONİSTLER BİLUMUM HAİNLER! YETER!

Yazıma böyle bir seslenişle başlamak istedim. Yürekten bir sesleniş bu! Ta tarihlerden gelen bir sesleniş bu! Bu sesleniş, Habil’den beri, insanlıkta zulme uğrayan ilk kişi Habil’den bu yana gelen bir sesleniş bu!

14 Haziran 2022 Salı
DÜNYADAKİ SON 50 YILDAN TÜM RUHUMLA NEFRET ETTİM

Bir çağın, bir sistemin hiç mi sevilecek tarafı olmazmış? İçinde yaşadığımız bu çağın, bu kapitalist sistemin hiç mi iyi bir tarafı olmazmış? Bir sistem, bir çağ insanı bu kadar mı bunaltırmış?