Yaşlanma karşıtı Amerikalı aktivist Bryan Johnson, yüzünün görüntüsünü paylaştıktan sonra tartışmaya neden oldu. Independent’in haberine göre Iphone’unun bile kendisini tanımakta zorlandığını iddia eden Johnson, son yıllarda çekilmiş bir dizi fotoğrafını paylaştı. Ancak Johnson’ın bu paylaşımı da yine tepki seline yol açtı.

Johnson bir sonraki tweet’inde, “Hangisi daha çok kutuplaşmaya neden oluyor: Yüzüm mü yoksa kürtaj mı?” diye yazdı. Yorumların birçoğu Johnson’ın artık 45 yaşından daha yaşlı durduğunu ya da 2018’de daha samimi göründüğünü öne sürdü. Johnson bu eleştiriler sonrası, hangi fotoğrafının daha iyi olduğunun oylanması için bir anket paylaştı.

Johnson son zamanlarda Silikon Vadisi’nin bazı kesimlerinde odak noktası haline gelen yaşlanma karşıtlığı ve ölümden kaçınma hareketinin belki de en tanınmış temsilcisi olarak ünlendi. Haberler Johnson’ın yaşlanma sürecini tersine çevirmek ve ölümden kaçınmak için her yıl 2 milyon dolar harcadığını öne sürüyor.

Bu, fiziksel aktivite, beslenme ve daha fazlasını içeren sıkı bir diyeti içeriyor; bunların çoğu uzmanlardan ve bilgisayar programlarından oluşan bir ekibe yaptırılıyor. Johnson bu süreci kamuoyu önünde konuştukça tartışmalara yol açıyor ve X’te kendisini eleştirenlerle sık sık tartışıyor. Johnson’ı eleştirenler onun planlarına şiddet içeren bir dille sürekli saldırıyor.

Editör: Çağrı Fatih CEBECİ