İbrahim Tatlıses ve Derya Tuna'nın oğlu İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatli, 2021 yılında evlilik yolunda ilk adımlarını atmıştı. Geçtiğimiz temmuz ayında ikiz bebek müjdesini paylaşan çift, 22 Ocak'ta iki oğullarını kucaklarına almıştı. 

Yasemin Şefkatli doğum fotoğraflarını paylaştı! 'Sizi çok bekledik' -  Magazin Haberleri - Milliyet

İkiz bebeklerine kavuşan çift, sevdikleriyle birlikte bu mutlu günlerini kutlamıştı. Bebeklerin isimleri aile büyüklerinin anısına seçilmişti; biri İbrahim Tatlıses'in adını, diğeri ise Yasemin Şefkatli'nin babası Sinan Şefkatli'nin adını taşıyordu. Böylece bebeklerden biri İbrahim Ayel, diğeri ise Sinan Emir olarak dünyaya gelmişti. 

Yasemin Şefkatli hamilelik süreci ile ilgili yaşadığı zorlukları sosyal medya hesabı üzerinden takipçilerine anlattı:

"Hazır boşluk bulmuşken kendi hamilelik sürecimi aktarayım... 8'inci haftada öğrendik ikiz olduklarını. Tek bebek zannediyorduk. Biri kendini saklamış, böyle şeyler olabiliyormuş. İlk öğrendiğim an doktoruma 'sıkışacaklar' dedim. Ölümüne bulantılar başladı. Hiçbir şey yiyemiyordum, hatta koklayamıyordum bile. Bazen bütün gün sadece salatalık yediğim oldu.

İkiz bebeklerine hamile olan Yasemin Şefkatli karnı burnunda çekim yaptı

"5 KİLO VERDİM"

O sırada çekimlere devam ediyordum ama arada kusmalar oluyordu. Bir noktadan sonra üç aya yakın her gün serum aldım, öyle bir su kaybı... 5 kilo verdim. Yataktan kalkamıyordum, sürünerek gidiyordum lavaboya. Bunlar 4'üncü ayda yavaşça geçmeye başladı. Ve sonra hop, tekrar hastane. Böbrek enfeksiyonu geçirdim ve 1 hafta hastanede kaldık. Ağrıdan inliyordum, 15 güne yakın uykusuz kaldım. Acıdan yemek bile yiyemiyordum.

Yasemin Şefkatli'den hamilelik pozları - Magazin haberleri

"ANNE KARNINDA OPERASYON GEREKİYORDU"

Bunu da atlattık derken ikizler arasında transfüzyon sendromu (Bu sendrom eğer iki bebeğin kullandığı plasentanın damarlarında bağlantı olursa görülür. Damar paylaşımı sonucunda bebeklerden birine daha fazla kan giderken, diğerine daha az kan gider) başlangıcı olduğunu ve anne karnında operasyon olması gerektiğini öğrendik. Bu operasyonun tüm ihtimalleri söylendi bize, ilk başta ne düşüneceğimi, ne yapacağımı bilemedim. Hemen kötü ihtimaller, korkular yüklendi bedenime ve beynime. Moralimi yüksek tutmam gerektiğini söylediler.

"BİR PARÇA MAKARNA YEMEK İÇİN YALVARIYORDUM"

Gittiğimiz başka bir doktor operasyonu şu an yapamayacağını, Ayel'in kalbinde bir sıkıntı olduğunu ve artık yakın takip yapması gerektiğini, bebeklerin risk taşıdığını söyledi. Günlerce uyumadan karnımdaki hareketleri takip ettim, hareket olmadığında 'acaba bir sorun mu var' diye doktorlarımıza yazıyordum. Bebeklerimin yaşama tutunması için sıvıları dengede tutmak adına müthiş sıkı bir diyet uyguladım, doktorum böyle yapmamı istedi. Resmen bir parça makarna yemek için yalvarıyordum.

Hastanede bir konseye katıldık ve bebeğin kalbinde gidişatın ne olacağına baktı doktorlar. Ayel'in doğum sonrası operasyon geçirmesi gerektiğini söylediler ve daha pozitif bir sonuçla ayrıldık hastaneden. Kendime 'her şey güzel olacak Yasemin' diye tekrarlıyordum, çok inanıyordum buna. 20 Ocak gecesi feci bir sancı başladı, apar topar hastaneye gittik. İki gün boyunca birkaç işlem için ağrı kesicilerle doğumu bekledim. 22 Ocak sabahı iki bebeğimin de ağlama sesiyle hayatım bambaşka bir anlam kazandı.

Yasemin Şefkatli hamilelik sürecini anlattı: Bir parça makarna yemek için yalvarıyordum

Ayel 25 Ocak'ta ameliyata girdi. Yüreğim öyle bir sıkıştı ki... Bir an olsun aklımdan kötü bir şey geçmedi ama keşke saniye saniye elini tutabilsem dedim. Çok şükür inandığım gibi de oldu. Her şey öyle güzel gitti ki dualarımız, dualarınız ve doktorlarımız sayesinde... Nisan ayı için ufak bir meselemiz daha var, dualarınızı eksik etmeyin."

Editör: Gaye SARI