Yasemin Allen ve Murat Cemcir kimdir, evli mi? soruları vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Allen ve Cemcir arasında bir aşk olup olmadığı da merak edlen konular arasında. Uzun bir aradan sonra bir tiyatro oyununda oynamaya başlayan Murat Cemcir ve güzel oyuncu Yasemin Allen'e dair ayrıntıılı bilgiler sorgulanıyor. Peki "Yasemin Allen ve Murat Cemcir kimdir? Yasemin Allen ve Murat Cemcir evli mi?" İşte bu soruların yanıtları...

YASEMİN ALLEN KİMDİR?

Yasemin Kay Allen, 10 Temmuz 1989 yılında Londra’da doğdu. İngiliz asıllı Türk oyuncudur. Yasemin Allen, üç aylıkken ailesiyle birlikte Türkiye'ye geldi. İlköğrenimini burada tamamladıktan sonra 11 yaşında annesiyle birlikte Avustralya'ya yerleşti. Lise yıllarında sinema televizyon, drama, resim ve Japonca dersleri aldı ve kısa filmler çekti. Queensland Üniversitesinin sinema televizyon bölümünden burs kazandı. On sekiz yaşında Türkiye'ye döndü sonrasında ise Müjdat Gezen Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü bitirdi.

Allen, 2008 yılında L'Oréal'in yeni yüz yarışmasında finale kaldı. Aynı yıl annesinin de rol aldığı Elif dizisi ile oyunculuğa başladı. Daha sonra 2010'da Kavak Yelleri, Yerden Yüksek dizilerinde rol aldı.

Ardından da 2011 yılında Hayat Devam Ediyor dizisinde "Pelin Akça" rolünü üstlendi. 2013'te "Merhamet" dizisinde "Irmak Tunalı" karakterini canlandırdı. 2019-2020 yılları arasında ABD-İngiltere ortak yapımı olan ve 53 ülkede yayımlanan Strike Back dizisinde Rus ajanı Katrina Zarkova karakteriyle başrolde yer almıştır. Yasemin Allen bunlar gibi pek çok başarılı yapımda rol aldı.

YASEMİN ALLEN EVLİ Mİ?

Oyuncu ve model Yasemin Kay Allen, 2024 yılı itibarıyla 35 yaşındadır ve bekardır.

MURAT CEMCİR KİMDİR?

Murat Cemcir, 30 Kasım 1976 yılında Tokat’ta doğdu. Cemcir, Türk sinema ve dizi oyuncusudur.

Ünlü oyuncu, Takva ve Yeraltı gibi filmlerde yardımcı roller ile bu sektöre giriş yaptı. Cemcir, Selçuk Aydemir yönetmenliğindeki komedi dizileri Üsküdar'a Giderken ve Ramazan Güzeldir ile dikkat çekmiştir.

 Ahmet Kural ile uyumlu bir ikili oldukları Çalgı Çengi filmindeki performansı ile beğeni toplamıştır. Oyuncu Murat Cemcir, 2014 yılında başlamış olan Kardeş Payı dizisinde 35 bölüm başrol olarak oynamıştır. 2018 yılında yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan'ın yaptığı Ahlat Ağacı filminde "İdris Karasu" karakterini canlandırmıştır.

MURAT CEMCİR EVLİ Mİ?

Oyuncu Murat Cemcir’in evli olup olmadığına dair bir bilgi bulunmamaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ