Montella, maç sonrası yaptığı açıklamada, "Burada bir sorumlu varsa o da benim. Motivasyonum çok yüksek, şampiyonada çok daha iyi bir performans göstereceğiz." dedi.

Montella'nın açıklamaları şu şekilde:

"Bu tarz maçlar tekrardan kafanızı kaldırıp devam etme fırsatı verir. Kimsenin beklemediği bir sonuç oldu. Ülkemiz için üzgünüz. Böyle mağlubiyetlerden sonra bizi yıkacak analizler yapmamak lazım. İlk yarıda takımımız çok da fena oynamadı. Duruşumuz gayet iyiydi hatta oyunumuz keyif bile verdi ilk yarıda. Dakikalar geçtikçe birlikteliğimiz bozuldu. Bazı futbolcularımız belki de çok fazla oynamadıkları için de fiziksel olarak geri dönüşler olumsuz oldu. Bunları da görüp beraber gelişmemiz gerekiyor."

"Sorumlu varsa o da benim. Kimsenin suçlanmasına gerek yok. Motivasyonum çok yüksek. Şampiyonada daha iyi performanslar göstereceğimizden eminim. Bu iki maçta güzel geri bildirimler de aldık."

"Üzgün olduğumu söyleyebilirim buraya gelen ve bizi izleyen taraftarımız için. İlk yarıdaki futbol ve ikinci yarıdaki futbol çok farklı, öyle bir maç oldu. Baktığınızda ilk yarıda iyi bir futbol oynadığımızı söyleyebilirim. Kesin bir şey var geliştirmemiz gereken, o da gol atmak."

Editör: Ali Özgür UZUN