Gümüşhane'de gerçekleşen bir narkotik operasyonunda, narkotik ekipleri tarafından durdurulan bir araçta seyahat eden M.S. ve S.S. isimli iki yabancı uyruklu kadının, şüphe çekmesi nedeni ile, Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla iki kadını Gümüşhane Devlet Hastanesine götürdü.

Hastanede yapılan kontrollerde, M.S. ve S.S.'nin mide ve bağırsaklarında yabancı cisimlerin bulunduğu tespit edildi. Yapılan operasyonla, M.S.'nin bağırsaklarından 31 parça paketlenmiş toplamda 258.91 gram, S.S.'nin ise bağırsaklarından 28 parça paketlenmiş 207.55 gram metamfetamin maddesi çıkarıldı. Toplamda 59 parça paketlenmiş 466.46 gram metamfetamin ele geçirildi.

A W210221 01

Yabancı uyruklu kadınlar, ele geçirilen uyuşturucu maddeyle ilgili "Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti" suçundan adli makamlara sevk edildi. Yapılan mahkeme sonucunda, M.S. ve S.S. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu olay, uyuşturucu ticaretiyle mücadele kapsamında yapılan etkili operasyonların bir örneğini teşkil etmektedir. Narkotik ekiplerinin titiz çalışması sonucunda, uyuşturucu madde taşıyan kişilerin tespit edilerek adalete teslim edilmesi, halkın güvenliğine yönelik önemli bir adımdır.

Kaynak: İHA