Belgrad Ormanı istikametine doğru seyreden 5 arkadaşın motorlu yolculuğu, bir ATV motorunun arızalanmasıyla Kemerburgaz yolunda durmalarına neden olmuştu. Grup, emniyet şeridinde duran arızalı aracı tamir etmeye çalışırken, far ışığıyla diğer araçları uyarmış, ancak aşırı hızla gelen bir lüks araç, gruba dalarak 4 kişiyi yaralamıştı ve 29 yaşındaki Oğuz Murat Acı'nın ölümüne sebep olmuştu.

Kazayı yapan 34 EGG 06 plakalı Porsche marka lüks aracın direksiyonunda, 16 yaşındaki ehliyetsiz sürücü Timur Cihantimur olduğu tespit edilmişti. Kazadan sonra Cihantimur, annesi yazar Eylem Tok tarafından olay yerinden ve ülkeden kaçırılmıştı.

Lüks aracıyla bir kişiyi öldüren oğlunu yurt dışına kaçırmıştı! Yazar Eylem Tok'tan açıklama geldi Lüks aracıyla bir kişiyi öldüren oğlunu yurt dışına kaçırmıştı! Yazar Eylem Tok'tan açıklama geldi

Ünlü X fenomeni Alp Kılınç, Eylem Tok'un yaptığı açıklamaları tamamen yalan ve aldatmaca olarak nitelendirdi. Avukatların hazırladığı senaryoya dikkat çeken Kılınç, mağdur rolü oynayan annenin gerçekleri çarpıttığını savundu.

Olay yerinde 5 kişiyi ölüme terk etmenin vicdansızlık olduğunu vurgulayan Kılınç, kazadan sonra kendi imkanlarıyla ayılan kişilerin ambulans çağırmak yerine kaçmayı tercih ettiğini öne sürdü. Telefon kayıplarıyla ilgili şüphelerini dile getiren Kılınç, sosyal medya gündemine oturan olaya dair hiçbir açıklama yapılmadığını belirtti.

Güle oynaya uçağa binen kişinin pişmanlık göstermediğini ifade eden Kılınç, olayın detaylarını sorguladı.

Alp Kılınç paylaşımında şu ifadeleri kullandı, “Öncelikle, yazılanların tamamı bir senaryodur. Avukatları çok güzel bir kılıf uydurmuş. Tüm mağdur anne gibi davranıyor, ama oğlunun hiçbir suçu yokmuş gibi görünüyor. Öyle bir mağdur rolüne girmiş ki neredeyse bizler üzüleceğiz. Olay yerinde 5 kişiyi ölüme terk etmek hangi vicdanda var? Kaza yapanların hepsi 45 dakika boyunca baygın kalıyorlar. Kendi imkanlarıyla ayıldıktan sonra kendileri ambulansı arıyorlar. Oğuz ve bir diğer arkadaşı kazadan dolayı ormana doğru uçtuğu için onların telefonları bulundu, ama yol üzerinde yatan kişilerin hepsinin telefonları kayıp. Nasıl bir şans ki onların telefonları kayıp değil, ama ulaşılabilir kişilerin telefonları kayıp oluyor. Sosyal medya gündemine oturana denk hiçbir açıklama yapılmadı. Madem bu kadar canın acıdı, üzüldün, bir adım da neden bulunmadın da tek derdin kaçmak oldu? Havalimanındaki görüntülerinde de yüzünde hiç pişmanlık gibi bir tavır yok. Güle oynaya uçağa biniyorsun.”

Editör: Ali Özgür UZUN