Terör devleti İsrail, Gazze'ye aylardır vahşice saldırıyor. Başta ABD olmak üzere dünya devletleri yapılan zulme hem maddi hem manevi destek verdi. ABD Başkanı Joe Biden savaş sırasında İsrail'e bir ziyaret bile gerçekleştirdi.

Amerikalı manken, oyuncu Hunter Schafer geçtiğimiz pazartesi günü 'Barış İçin Yahudilerin Sesi' isimli bir protesto grubu ile Filistin için protesto yaparken tutuklandı.

JVP örgütü, Vulture'a, aktrisin Pazartesi öğleden sonra Başkan Joe Biden'ın 'Late Night with Seth Meyers' programına katılmasını engellemek için 30 Rockefeller Center'da olduğunu doğruladı.

Fotoğraflar, Hunter Schafer'ın derhal ateşkese çağrı yapan bir tişört giydiğini gösteriyor. Bir JVP sözcüsü ise bir açıklamasında, "Hunter, protestoda diğer 50 kişiyle birlikte tutuklandı," dedi.

"Onun Filistin özgürlüğüne ve herkes için adalet dolu bir geleceğe olan bağlılığını takdir ediyoruz." JVP'nin Instagram'da paylaştığı fotoğraflar ve videolar, protestocuların Biden'ın Gazze'deki dış politikasını eleştiren sloganlar ve "İsrail'in Gazze kuşatmasını sonlandırın" ve "soykırımı desteklemeyi bırakın" gibi mesajlar taşıyan pankartlarla şarkı söylediğini gösteriyor.

Yüzlerce anti-Siyonist Yahudi ve müttefik, "Başkan, Amerikan halkını dinlemeye başlamalı - Gazze halkını rastgele bombalayan ve hastaneler, üniversiteler, elektrik ve su şebekeleri dahil olmak üzere altyapının yüzde 70'ini yok eden uzak sağdaki İsrail hükümetini değil." ifadesini savundu.

Tutuklanan diğer 50 protestocu hakkında bir haber olmasa da Hunter Schafer'ın serbest bırakıldığı söyleniyor.

Editör: Turan KIŞLAKÇI