Orenthal James Simpson, 1970'lerde National Football League'de (NFL) futbol oynayan başarılı bir oyuncu olarak tanınıyor. Emeklilikten sonra oyunculuk kariyerine devam etti ve en çok "Çıplak Silah (Naked Gun)" film serisinde rol aldığıyla tanındı.

Simpson, 1994 yılında eski eşi Nicole Brown Simpson ve arkadaşı Ron Goldman'ın ölümüyle ilgili olarak yargılandı. Bu dava büyük ilgi çekmiş ve "Yüzyılın Duruşması" olarak adlandırılmıştı. Duruşma sonucunda yetersiz delil gerekçesiyle beraat etti.

Simpson, bu olayın ardından kurbanların aileleri tarafından açılan davada sorumlu bulundu ve büyük bir tazminat ödemesine hükmedildi. Daha sonra, 2007 yılında başka bir suç nedeniyle hapse girdi ve 2017'de tahliye edildi.

O.J. Simpson'ın hastalığı ve ölümüne dair bilgiler güncel olmadığından doğrulanamaz. Bu nedenle, lütfen bu bilgiyi doğrulamak için güncel bir kaynağa

bakmanızı öneririm. 2022 itibariyle O.J. Simpson hayatta ve 1947 doğumlu olduğundan, yaşının 76 olması mümkündür. Ancak ölüm haberiyle ilgili son gelişmeleri ve doğrulanmış bilgileri güncel kaynaklardan kontrol edebilirsiniz.

Kaynak: HABER MERKEZİ