Oleşçuk, yaptığı açıklamada, doğu yönünde Rusya'ya ait bir "Su-34" tipi uçağı düşürdüklerini ifade ederek, "Dün Rus pilotlar füzelerimizden kaçmayı başardı, ancak her zaman böyle olmayacak. Bu nedenle işgalcilere her uçuştan önce ailelerini görmeyi tavsiye ediyorum. Çünkü bu sefer şanslı olup olmayacaklarını kim bilir?" şeklinde değerlendirmede bulundu.

Aynı gün içinde bir başka paylaşımda da Oleşçuk, saat 14.00 sularında yine doğuda Rus ordusuna ait bir Su-34 savaş uçağını daha düşürdüklerini aktardı. Oleşçuk, "Hedefimiz aynı. Bu kadar uçak kaybı veren Ruslar, en azından bir süreliğine hava saldırılarını durdurmayı düşünmeliydi. Peki, çalışmaya devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Ukrayna ordusu "Tavriya" Operasyonel ve Stratejik Birliği Komutanı Oleksandr Tarnavskiy ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Rus ordusunun son bir günde "Tavriya" birliği operasyon bölgesine 45 hava, 81 insansız hava aracı saldırısı düzenlediğini bildirdi. Tarnavskiy, cephe hattında 43 çatışmanın meydana geldiğini ve bazı savunma hatlarının istikrar kazandığını belirtti. Avdiyivka yönünde Tonenke, Orlivka ve Berdiçiv yerleşimlerinde savunma hattının sağlamlaştırıldığını, Rusların Novomihaylivka ve Robotine bölgelerindeki saldırı girişimlerinin başarısız olduğunu kaydetti.

Editör: Ali Özgür UZUN