Türksat, her geçen yıl filosunu genişleterek dünyanın önde gelen uydu operatörlerinden biri haline geldi. Yapılan yatırımlar ve özellikle Türksat 5A, 5B ve milli haberleşme uydusu Türksat 6A'nın filoya katılmasıyla birlikte, Türksat'ın hizmet verdiği ülke sayısı 110'u aştı.

Televizyon yayıncılığında Türksat uydularına olan talep, bölge ülkelerinden de gelmeye başladı. Yurt dışı merkezli televizyon kanalları, Türksat üzerinden dünya genelinde yayın yapmaya başladı. Türksat uyduları, Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Güney Afrika, Akdeniz ve Karadeniz'i kapsayan geniş bir coğrafyada hizmet veriyor. Yurt dışı merkezli kanal sayısı son 3 yılda yüzde 69 artarak 140'a yükseldi. Bu başarı, Türkiye'nin uydu hizmetleri ihracatında da büyük bir artışa neden oldu.

Türksat uyduları üzerinden yayın yapan toplam TV kanalı sayısı 523'e ulaştı. Bu kanalların biri 8K, biri 4K, 234'ü HD yayın yapıyor. Ayrıca, kısa süreli yayın hizmeti alan 62 TV kanalı bulunuyor. Türksat uyduları üzerinden dünya genelinde yayın yapan radyo kanalı sayısı ise geçen yıl sonu itibarıyla 210'a çıktı. Türksat'ın kapsama alanında kurulan uydu terminali sayısı ise 6 bin 210'u geçti.

Şirket, halen 31, 42 ve 50 derece doğu yörüngelerinde Türksat 3A, 4A, 4B, 5A ve 5B olmak üzere 5 haberleşme uydusuyla faaliyetlerine devam ediyor. Türksat uyduları dünya genelinde 3,5 milyar nüfusa ulaşabilme kapasitesine sahip.