Kadıköy vapurunda ördüğü lifleri satan yaşlı bir kadın ve ismi açıklanmayan bir turistin arasında geçen diyalog kısa sürede gündem oldu. Vapur seferi sırasında el yapımı örgü liflerini satan yaşlı bir kadın ve yabancı kadın turist arasındaki geçen konuşma herkesin dikkatini çekti.

Telefonundaki çeviri uygulaması ve yanındaki Türk vatandaşlar ile yaşlı kadınla iletişim kuran turist sattığı liflerin bir tanesinin fiyatının 75 TL olduğunu öğrendi. Lifi satın almak isteyen kadın turist 75 TL yerine yaşlı kadına tam 1750 TL ödedi.

SOSYAL MEDYADA YORUM YAĞDI

Yaşlı kadın lif karşılığında turistin uzattığı parayı, 'Bu çok. Neden bu kadar para verdi?' diyerek şaşkınlıkla karşıladı. Kadın turist ise kendisinin life ihtiyacı olmadığını ifade ederek lifleri başkasına satması için yaşlı kadına bıraktı. Videonun sonunda ise turist ile yaşlı kadının birbirlerine sarıldıkları anlar yer aldı.

Sosyal medya kullanıcılarının yoğun ilgi gösterdiği görüntülere yorum yağdı. Bir sosyal medya kullanıcısı gönderiye, "Eskiden vatandaşımız böyle iyilik yapardı" yorumunu ekledi. Bir başka sosyal medya kullanıcısı ise, "Biraz ağlamaya gidiyorum" yorumunda bulundu.