27 Eylül 2013 tarihinde 77 yaşında hayata veda eden Kurtiz, Kaz Dağları’ndaki Çamlıbel Köyü’ne defnedilmişti. Vasiyetinde, mezarına ne bir taş konulmasını ne de isminin yazılmasını isteyen usta oyuncunun mezarının durumu görenleri şaşkına çevirdi.

640X360-10

MEZAR HARABEYE DÖNDÜ

Kurtiz'in mezarı, ziyaret eden bazı hayranlarının taşlara yazdıkları sözler ve tarihlerle adeta harabeye döndü. Ziyaretçiler, oyuncunun mezarının üstüne taşları yığarak, mezarın vasiyetine uygun olmayan bir hale gelmesine neden oldular.

Ekran Goruntusu 2024 06 08 154404

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Mezara ait görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından, kullanıcılar tepkilerini dile getirdiler. “Ramiz Dayı'ya bu yapılır mı?”, “Bu ülkede ölüye saygı yok” ve “Bir huzur vermediler adama” gibi yorumlarla, Tuncel Kurtiz’in anısına yapılan bu saygısızlık eleştirildi.

Ekran Goruntusu 2024 06 08 154741

KURTİZ'İN SEVENLERİNDEN "VASİYETE SAYGI" ÇAĞRISI

Kurtiz’in sevenleri ve sinema camiası, usta oyuncunun vasiyetine saygı gösterilmesi gerektiğini belirterek, mezarın korunması ve bakımının yapılması için yetkililere çağrıda bulundu. Tuncel Kurtiz'in mezarının doğal ve sade kalması, onun son isteğine uygun olarak korunması büyük önem taşıyor.

Tuncel Kurtiz Depophotos 1660868

Kaynak: istiklal.com.tr