Başta terör örgütü ve Müttefiki ABD olmak üzere, örgütün diğer ortakları İran, Almanya, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri, İsveç, Hollanda gibi ülkeler, Türkiye’nin yapacağı operasyonun Irak’ın Kuzeyi’nden yapacağı bekliyordu. Ama Türkiye, müthiş bir askeri strateji ile harekâtı üneyden başlatarak bütün dünyayı şoke etti. Çünkü böyle bir harekât askeri literatürde neredeyse imkansızdı
Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı birlikler, KDP Peşmergeleri ile birlikte Golka mevkiinde yol açma çalışması yapıyorlar.
Terör örgütü PKK ve uluslararası cususluk ve ihanet şebekesi FETÖ terör örgütüne bağlı medya ve sosyal medya organları da Türkiye’nin Güney’den operasyonu başlattığını feryat ederek bütün dünyadan yardım istiyorlar. Özellikle FETÖ’cü sosyal medya hesaplarında İngilizce, Almanca, Fransızca ve İsveççe imdat çağrılarının yapılması dikkat çekiyor. 
An itibarıyla Türk askerleri Metina terör alanını tamamen ablukaya aldığı öğrenildi. On binlrce kilometrekarelik alanda sıkışıp kalan teröristlerin teslim olmamaları halinde imha edilecekleri duyuru ve havadan atılan broşürlerle kendilerine bildirildiği öğrenildi. 
TERÖRİST CESETLERİ TOPLANMAYACAK
Türk silahlı kuvvetlerinin bu sefer yaptığı temizlik operasyonunda etkisiz hal getirilen teröristlerin cesetleri ile ilgilenmeyeceği ve o cesetleri toplamayacağı öğrenildi. Uluslararası yasalara göre bir başka ülke topraklarında yaptığı operasyonlarda etkisizleştirdiği teröristlerin cesetlerin toplama ve ailelerine teslim etme zorunluluğu bulunmuyor. Bugüne kadar TSK, terörist ailelerine insani gerekçelerle cesetlerini teslim ediyordu. Ancak bu operasyonda teriröst cesetleri ile ilgilenmeyeceği belirtiliyor. Detaylar geliyor... (İstiklal gazetesi)

Kaynak: haber merkezi