Trabzon'un Çarşıbaşı ilçesindeki Pınar mahallesinde ilginç bir olay meydana geldi.

Pınarlı mahallesi halkı, mezarlığa gelen vatandaşların oturarak dua okuyabilmesi için mezarlığa tribün koltuğu yerleştirdi.

A W206079 04

Mahalle haklı tribün koltuklarını internet üzerinden sipariş etti ve çoğunluğunun bordo ve mavi olması sosyal medyada da yoğun ilgi gördü.

TRABZONSPOR’DAN YARDIM İSTEDİLER

Sosyal medyada büyük ilgi gören görüntülerin ardından Pınarlı mahalle halkı, eksik kalan koltuklar için Trabzonspor Kulübü'nden yardım istedi.

A W206079 02

“KESİNLİKLE TRİBÜN DİYE BİR ŞEY YOK”

Pınarlı Mahalle Muhtarı Davut İşçi, “Cenaze merasimlerinde ve mezarlıklara bayram ziyaretlerinde gelen vatandaşların rahat oturabilmesi için böyle bir güzellik yapmaya çalıştık. Bazı arkadaşlarımızın vesile ile oldu. Güzel olduğuna inanıyorum. Koltukların teminini vatandaşlarımızın yardımıyla internet üzerinden özellikle İstanbul'dan gönderilen koltukları buraya yerleştirmeye çalıştık. Trabzonspor bizim gönlümüzde. Bu konuda Trabzonspor'dan da beklentimiz var. Eksik koltuklarımız var. Onlarında tamamlanması için yardım talep ediyoruz. İnşallah başkanımızın duyarlı olacağına inanıyorum. Sosyal medyada 'tribün' denildi ama ona karşıyız. Kesinlikle tribün diye bir şey yok. Vatandaşların rahat bir şekilde oturabilmesi için biz bunları yaptık” dedi.

A W206079 03

“KUR'AN-I KERİM'İ EN İYİ ŞEKİLDE OKUMALARI İÇİN DÜŞÜNDÜK”

Pınarlı Mahallesi Merkez Cami İmam Hatibi Mustafa Kum ise yaptığı açıklamada, “Bu fikir muhtarımız, köy ihtiyar heyeti ve vatandaşlarımız ile düşündüğümüz bir şey. Burada vatandaşlarımızın mezar ziyaretine geldiği zaman daha güzel bir şekilde oturarak hem defin esnasında olsun hem de bayram günleri olsun mezarlarını ziyaret ettiklerinde oturup duaları etmeleri için düşündüğümüz bir uygulama oldu. Güzel de oldu. Tabi renkler Trabzonspor olunca o da ilgi çekti. Bu hizmet için emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bizim sadece tek bir amacımız var. Buraya gelenlerin dualarını ve Kur'an-ı Kerim'i en iyi şekilde okumaları için düşündük. Tribün diye bir algı oluşturmanın herhangi anlamı yok. Trabzonspor'dan küçük bir beklentimiz var. İnşallah o talebimizde karşılık bulur. Yaklaşık 30 adet koltuğa ihtiyacımız var. Onlarda bordo ve mavi olursa çok daha güzel olur. Tamamlamış oluruz. Vatandaşlardan çok güzel tepkiler aldık. İnşallah vatandaşlarda bu hizmeti en iyi şekilde değerlendireceklerdir. Hem maddi hem de manevi destekleri olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: İHA