Rektör Prof. Dr. Fatih Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, deprem sebebiyle tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Tokat'ta yaşanan depremin ardından üniversite tarafından bir dizi acil önlem alındığını söyleyen Yılmaz, ilk olarak ara sınavların ertelendiğini açıkladı.

Üniversitede bugün eğitim öğretime de ara verildiğini belirten Yılmaz, kampüste herhangi bir hasar bulunmadığını, ailelerin telaş etmemesi gerektiğini, öğrenciler için kütüphane, kantinler, spor salonları ve sosyal tesislerin açıldığını anlattı.

Yılmaz, tüm öğrenci ve ailelerinin üniversitenin resmi kanallarından duyuruları takip etmelerinin önem taşıdığına dikkat çekerek, "Deprem dolayısıyla yurtlarda kalan öğrencilere sıcak çorba ikramı başlatıldı. Deprem sonrası panik yaşayan öğrenciler için merkezi yemekhane önünde çadır kurulumu gerçekleştirildi. Yurtlarda kalmak istemeyen öğrenciler için hazırlanan çadırlar personelin katılımıyla kısa sürede kuruldu. Öğrencilere de uyku tulumları dağıtıldı" dedi.​​

Cami depremde zarar gördü, camaat köy meydanında cuma namazı kıldı Cami depremde zarar gördü, camaat köy meydanında cuma namazı kıldı

Kaynak: İHA