Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD), Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini açıkladı. Deprem, saat 01:06'da gerçekleşti ve derinliği 9.97 km olarak ölçüldü. Deprem, Sivas dahil olmak üzere çevre illerde de hissedildi.

AFAD’ın açıkladığı bilgilere göre saat 01.06’da meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremin ardından Tokat’ın Sulusaray ilçesinde saat 02.35’te 4.1 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Depremin derinliği ise 7 kilometre olarak ölçüldü.

"OLUMSUZ BİR DURUM YOK"

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, Tokat’ta meydana gelen deprem sonrasında gelişmelerin takip edildiğini belirtti.

Bakan Yerlikaya, olumsuz bir durumun olmadığını belirterek, “Tokat ili Sulusaray ilçesinde 4.7 büyüklüğünde meydana gelen depremde AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına devam etmektedir. An itibari ile olumsuz bir durum yoktur. Gelişmeleri takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun” ifadelerini kullandı.

VALİDEN AÇIKLAMA GELDİ

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat’ın Sulusaray ilçesinde yaşanan 4.7 büyüklükteki depremde herhangi bir olumsuzluk belirlenmediğini açıkladı. Hatipoğlu sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada, “Geçmiş olsun Tokat. Şu an itibariyle bir olumsuzluk tespit edilmedi. Rabbim her türlü afetten ülkemizi korusun” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ