Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), 6 Süper Lig takımına para cezaları ve kısmi tribün kapatma cezası verdi. Kurul, Beşiktaş, MKE Ankaragücü, Mondihome Kayserispor, Trabzonspor, Galatasaray ve Gaziantep FK'ye ceza uyguladı.

TFF'den yapılan açıklamaya göre, kurul, Beşiktaş'a saha olayları ve taraftarların çirkin tezahüratı nedeniyle toplamda 312 bin lira para cezası verdi. MKE Ankaragücü ise taraftarların neden olduğu saha olayları ve çirkin tezahürat sebebiyle 432 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Mondihome Kayserispor'a taraftarların saha olayları, Trabzonspor'a ise çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle para cezaları uygulandı. Bu cezalara ek olarak, Beşiktaş, MKE Ankaragücü, Mondihome Kayserispor, Trabzonspor, Galatasaray ve Gaziantep FK'ye kısmi tribün kapatma cezası verildi.

Öte yandan, Yukatel Adana Demirspor Kulübü Başkanı Metin Korkmaz'a, akredite edilmediği alanlarda bulunmasından dolayı talimatlara aykırılık sebebiyle 78 bin lira para cezası kesildi.

TFF'nin aldığı bu kararlar, Süper Lig'de disiplini sağlama ve spor müsabakalarının düzenli bir şekilde yapılmasını temin etme amacını taşıyor.

Kaynak: AA