İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya 3 ilde düzenlenen “BOZDOĞAN-14” operasyonu ile terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren 94 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Bakan Ali Yerlikaya operasyonun detaylarını sosyal medya hesabı X'ten yaptığı şu açıklamalarla paylaştı;

''3 İlde Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik eş zamanlı olarak düzenlenen “BOZDOĞAN-14” operasyonlarında 94 şüpheli yakalandı. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemize sizlerin duası ve desteğiyle kararlılıkla devam edeceğiz. Emniyet Genel Müdürlüğü istihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri Terörle Mücadele Şube Müdürlüklerince Afyonkarahisar, Ankara ve İzmir’de düzenlenen “BOZDOĞAN-14” operasyonlarında şüphelilerin; İzmir’de gerçekleştirilen Nevruz Etkinliğinde suç unsuru oluşturan bölücü terör örgütü lehine slogan attıkları,  Sözde flaması olan bez parçalarını taşıdıkları, Geçmiş dönemlerde bölücü terör örgütü içerisinde faaliyette bulundukları ve Sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütü propagandası yaptıkları tespit edildi.

Operasyonlar sonucu; Çok sayıda dijital materyale el konuldu. Operasyonları gerçekleştiren Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.''

Editör: Çağrı Fatih CEBECİ