İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bölücü Terör Örgütüne yönelik gerçekleştirilen 'Bozdoğan-39' operasyonlarında, haklarında kesinleşmiş hapis cezası ile aranma kaydı bulunan 239 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Operasyonlar 22 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüklerinin koordinasyonunda Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Bitlis, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Hakkâri, Hatay, İstanbul, İzmir, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Osmaniye, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ ve Van olmak üzere 22 ilde düzenlenen operasyonlarda, şüphelilerin çeşitli suçlardan arandığı ve terör örgütüyle ilişkili oldukları tespit edildi.

Operasyonlar sonucunda 2 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet kurusıkıdan çevirme tabanca, 2 adet ruhsatsız tüfek ve çok sayıda örgütsel doküman ile dijital materyal ele geçirildi.

Operasyonlarda yer alan emniyet güçlerini tebrik eden Bakan Yerlikaya, milletin dualarının güvenlik güçleriyle olduğunu ifade etti. Bu operasyonlar, terörist unsurlara göz açtırılmayacağının bir göstergesi olarak nitelendiriliyor ve ülkenin huzur ve güvenliği için kararlı bir mücadelenin devam edeceğinin altı çiziliyor.

Kaynak: istiklal.com.tr