ABD'nin dördüncü büyük şehri Houston, perşembe günü şiddetli yağmur ve saatte 160 kilometreye varan rüzgarların etkisi altına girdi. Kent merkezindeki caddeler kırılan camlarla dolarken, devrilen ağaçlar ve elektrik hatları yerleşim alanlarında kirliliğe neden oldu.

Ulusal Hava Servisi, Cypress banliyösünde bir hortumun oluştuğunu doğruladı. Houston İtfaiyesi, yollardaki devrilen ağaçları kaldırmak için çalışmalara başladı.

T E K M S S

CAN KAYBI 7'YE YÜKSELDİ

Yetkililer, can kaybının 7'ye yükseldiğini açıkladı. Harris İlçe Şerifi Ed Gonzalez, mobil evine yıldırım düşmesi sonucu çıkan yangında 85 yaşında bir kadının hayatını kaybettiğini belirtti. Ayrıca, 60 yaşındaki bir adam, fırtına nedeniyle elektrik kesintisi yaşanan geniş bir bölgede oksijen tankını çalıştırmak için kamyonetine gittikten sonra tepkisiz bir şekilde bulundu ve öldü. 57 yaşındaki bir adam ise devrilen bir elektrik direğini kaldırmaya çalışırken yere yığılarak hayatını kaybetti.

Başlıksız 3.Jpg T E D K1

ZORUNLU OLMADIKÇA EVDEN ÇIKMAYIN ÇAĞRISI

Houston Belediye Başkanı John Whitmire, perşembe günü fırtınanın ardından yaptığı açıklamada dört kişinin öldüğünü belirtmişti. Petrol ve petrokimya sektörüne dayalı bir ekonomiye sahip olan ve 2,3 milyon kişinin yaşadığı Houston'da okullar cuma günü kapatıldı ve zorunlu olmayan çalışanlara evde kalmaları çağrısı yapıldı.

Kaynak: istiklal.com.tr