TDV'nin "Bir Kurban Bir Kur'an" projesi kapsamında, 41 farklı dilde basılan Kur'an-ı Kerimler dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

TDV Genel Müdürü İzani Turan, Diyanet İşleri Başkanlığı ile 1993 yılından beri yürütülen vekaletle kurban kesim organizasyonu ile ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmaya devam ettiklerini belirtti. Kurban ibadetiyle birlikte Kur'an-ı Kerim'in evrensel mesajını geniş kitlelere ulaştırmayı ve Kur'an-ı Kerim okuma çabalarını desteklemeyi amaçladıklarını ifade etti.

Turan, özellikle Afrika başta olmak üzere birçok yerde insanların Kur'an-ı Kerim'e ulaşmakta zorlandığını vurgulayarak, "Çocuklar ve yetişkinler, tahtalara yazdıkları ayetleri ezberlemeye çalışıyorlar. Bu vesileyle Kur'an-ı Kerim'i mushaf olarak onlara ulaştıracağız." dedi.

"Hediyem Kur'an Olsun" projesi kapsamında Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 96 ülkeye 1 milyon 835 bin 475 Kur'an-ı Kerim dağıtıldığını bildiren Turan, hayırseverlerin kurban vekaletini verirken web sitesi ve mobil uygulama üzerinden "Kurbanınızla birlikte bir de Kur'an hediye etmek ister misiniz?" seçeneğini işaretleyerek 150 lira ekleyip Kur'an bağışında bulunabileceklerini söyledi. Ayrıca, "KURAN" yazıp 4333'e SMS göndererek de bağış yapılabileceğini belirtti.

Kaynak: AA