Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, tv100.com yazarı Hacı Yakışıklı, Haberet.com Genel Yayın Yönetmeni Buket Aydın, Cansu Canan ile Özgür İfade programına konuk olarak katılmış, ikili arasında tartışma çıkmıştı.

Şaban Sevinç, Buket Aydın’a kredi kartı göndermesinde bulundu. Şaban Sevinç'in “Parayla pek çok şey alabilirsin ama CHP delegesini alamazsın, Kredi kartıyla saat almaya benzemiyor." ifadeleri üzerine Buket Aydın ayaklandı. Aydın, Sevinç’e, “Haddini bil, bu adam çok saygısız ve terbiyesiz bir insan ben bu yayını terk ediyorum. Ben bu kadar rezil seviyesiz bir kişiyle yayına devam etmem. Hadsizsin Şaban Sevinç.” diyerek programdan ayrıldı.

Buket Aydın  ve Şaban Sevinç arasında sert tartışma! Yayını terk etti Buket Aydın ve Şaban Sevinç arasında sert tartışma! Yayını terk etti

Programdan ayrılan Aydın'ın ardından Sevinç özür dilediğini belirtti. Buket Aydın sosyal medya hesabı üzerinden yaşananlara ilişkin açıklama yaptı. Özrü kabul etmediğini belirten Aydın, açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

"Bu akşam yayının başından bu yana bu şahsın saldırlarına maruz kaldım. Onunla aynı fikirde olduğum anlar dahil olmak üzere bana sesini yükseltip küçümser bir tavırla konuştu. Sürekli bana sen diye hitap etti. Defalarca ben size diyorum dememe rağmen bana sen dedi. Anlattıklarımı anlayamıyorsunuz diyerek gerizekalı imasında bulundu. Hepsine sustum. Ama bir ulusal kanalda adeta twitter trolü gibi defalarca öyle olmadığını yalan olduğunu anlattığım bir takım saçmalıklar üzerinden beni susturmaya çalışmasına müsade edemezdim. Kendisi benimle siyasi arenada laf yarıştıramadığı için bel altı vurmaya kalktı. Bir kadın olarak buna sessiz kalmak onurumu ve şerefimi zedeler. Biz siyasi tartışmalara girebiliriz herkes fikrini açıkça söyler ; kavga edebiliriz. Ama saygısızlık ; bel altı imalar kavgayı kişiselleştirmek bunlar kabul edilemez. Konuyu kamuoyu vicdanına bırakıyorum. Son olarak bu şahsın özrünü asla kabul etmediğimi ifade etmek istiyorum."

Kaynak: istiklal.com.tr