Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasındaki karşılıkı ziyaretler sonrası siyasetteki normalleşme dönemi yeni bir boyut kazanıyor. Liderlerin görüşmesininden sonra CHP ve AK parti'nin ekonomi kurmayları da bir araya gelecek. 

CHP HEYETİ BAKAN ŞİMŞEK'İ ZİYARET EDECEK

Cumhuriyet Halk Partisi heyeti 24 Haziran'da Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'le görüşecek. Heyette CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP Hazine ve Maliye Bakanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe ve CHP Ticaret Bakanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir yer alacak.

SORUNLAR İLETİLECEK

Görüşmenin ana maddelerini emekli maaşı, asgari ücret, buğday ve çay fiyatları oluşturacak.

Ayrıca CHP kurmayları “adaletli vergi” sistemi programını Şimşek’e sunacak.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 11 Haziran’daki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada CHP’nin arzu etmesi halinde Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’le görüşebileceğini söylemşti.

Bu açıklamanın ardından 12 Haziran’da Amasya’da konuşan CHP Lideri Özgür Özel, “Partimizin üç değerli ekonomi kurmayı önümüzdeki günlerde Mehmet Şimşek ile bir araya gelecek” açıklamasını yapmıştı.

Kaynak: istiklal.com.tr