Avusturya'ya karşı oynanan EURO 2024 son 16 turu maçında A Milli Takım'ın gollerini atan Merih Demiral, sevincini eliyle bozkurt işareti yaparak göstermişti. Bu hareketi nedeniyle UEFA'nın soruşturma başlattığı milli futbolcu için verilen ceza belli oldu.

MERİH DEMİRAL'A 2 MAÇ CEZA

UEFA'dan yapılan açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu oyuncusu Merih Demiral'ın, genel davranış ilkelerine uymadığı, temel nezaket kurallarını ihlal ettiği, spor etkinliklerini sportif olmayan nitelikteki gösteriler için kullandığı ve futbol sporunun itibarını zedelediği gerekçesiyle, katılabileceği toplam iki (2) UEFA milli takım müsabakasından men edilmesine karar vermiştir." denildi.

TANJU ÖZCAN'DAN MERİH'E DESTEK: HEYKELİNİ DİKECEĞİM

Sosyal medya hesabından UEFA’nın vermiş olduğu karara tepki gösteren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Merih Demiral’ın UEFA tarafından 2 maç men cezası almasına tepki göstererek, “Merih Demiral’a verilen cezayı şiddetle ve nefretle kınıyorum! Bu cezayı engelleyemeyen Futbol Federasyonu’nu lanetliyorum. Size söz Merih Demiral’ın bozkurt işareti yapan heykelini Bolu’ya dikeceğim! Hadi bakalım Avrupa bana da ceza yazsın bakalım” açıklamasında bulundu.

UEFA'dan Merih Demiral'a skandal ceza UEFA'dan Merih Demiral'a skandal ceza

FUTBOLCULARA BOZKURT İŞARETİ ÇAĞRISI YAPTI

Bozkurt işaretinin bir siyasi partinin sembolü olmadığını belirten Başkan Özcan milli futbolcuları bozkurt işareti yapmaya davet ederek şunları söyledi, “BOZKURT işareti Türk Milletinin sembolüdür! Herhangi bir siyasi partinin tekelinde değildir! Hollanda maçında protesto amaçlı tüm futbolcuların İstiklal Marşı sırasında BOZKURT işareti yapmalarını bekliyorum! Taraftar için de bu çağrım geçerlidir! Ne mutlu Türk’üm diyene”

Kaynak: istiklal.com.tr