PERFORMANSI DÜŞTÜ YERİNE KARDEŞİNİ GÖNDERDİ

Rumen basınında çıkan haberlere göre, devre arasında Dinamo Bükreş'e transfer olan 30 yaşındaki savunma oyuncusu Edgar Ie'nin, zamanla performansında düşüş yaşaması üzerine kendisi yerine ikizi Edelino Ie'yi takıma gönderdiği iddia edildi.

SÜPER LİG'DE TRABZONSPOR VE BAŞAKŞEHİR'DE FORMA GİYDİ

Edgar Ie, kariyerine Barcelona altyapısında başladıktan sonra Lille, Nantes, Trabzonspor, Feyenoord ve Başakşehir gibi önemli kulüplerde forma giydi. Ancak Dinamo Bükreş'e transferinden sonra performansında düşüş yaşayan ve eleştirilere maruz kalan Ie'nin, sadece Portekizce bilen takım arkadaşlarıyla iletişim kurması, şüpheleri artırdı.

DNA TESTİ İSTENDİ

Dinamo Bükreş yönetimi, bu iddialar üzerine futbolcudan DNA testi talep etti. Eğer ikiz kardeş Edelino Ie'nin en az 5 maçta forma giydiği kanıtlanırsa, Dinamo Bükreş'in puan silme cezası alması ve ligden düşmesi bekleniyor.

Edgar Ie'nin ikizi Edelino Ie ise orta saha pozisyonunda oynamakta olup, kariyeri boyunca yalnızca Portekiz'in alt lig takımlarında görev almıştır.

EDGAR IE, DİNAMO BÜKREŞ'İN KÜME DÜŞMESİNE NEDEN OLABİLİR

Pro Sport'un haberine göre Edgar Ie'nin ikiz kardeşi Edelino Ie'nin en az 5 maçta forma giydiği belirtilirken durumun resmi olarak kanıtlanması durumunda ligde zor günler geçiren Dinamo Bükreş'in 8 puanının silineceği ve direk küme düşürülebileceği öne sürüldü.

Kaynak: AA