Suriye İnsan Hakları Gözlemevine sığınan ailelerin feryat ediyor: “Çocuklarımızı PKK/YPG’nin ellinden kurtarın.”

PKK’nin sadece Türkiye’de değil, bütün bölge için büyük bir sorun olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Terör örgütü her yıl yüzlerce çocuğu kaçırıp örgüt kamplarına eğiterek terörist yapıyor. Ve PK’da bir teröristin ortalama ömrü 2 yıl 3 ay olduğu biliniyor. Çatışma alanına çıkan her terörist Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ilk görüldüğü yerde etkisizleştiriliyor.

Suriye İnsan Hakları örgütü bugün yayımladığı raporda terör örgütünün elinde 341 çocuğun bulunduğunu açıkladı. İnsan Hakları örgütü, ailelerin kendilerine sığındığını ve çocuklarının kurtarılmasını istediklerini belirttiler. Suriye’de SDG adını kullanan PKK/YPG örgütü, sadece Kürtlerin değil, Arapların da küçük çocuklarını kaçırıp terörist olarak yetiştiriyor.

Irak’ta yayın yapan BasNews medya organında yer alan habere göre terör örgütünün elinde "Yaklaşık 341 çocuk bulunuyor. Küçük çocukların tamamı kamplarda askeri eğitimden geçerek silah altına alınıyor.”

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi yaptığı açıklamada “çocukların savaşın ön hattına sürülerek kalkan olarak kullanıldıklarını tespit ettiklerini” belirtti.

Uluslararası casusluk ve terör örgütü PKK’nin özellikle hakimiyet kurduğu Suriye’nin kuzeyi ile Kuzey Irak’ın Sincar 11-16 yaşları arasındaki yüzlerce çocuğu kaçırarak terörist olarak yetiştiriyor.

Terör örgütü, çocukları, bazılarının sosyal koşullarını istismar ederek ayartmaya veya kandırmaya çalışıyor. Bu uygulamalar ise bir bütün olarak bölge halklarının geleceği için büyük tehlike oluşturuyor.

Irak Kürdistan Bölgesel Federal Yönetimi, PKK terör örgütünün kendi bölgesinde faaliyet göstermesine hiçbir koşulda müsaade etmiyor. Çocuk kaçırma veya gençleri etkileme olaylarında, örgüt üyeleri hakkında kesin infaz hükmü uyguluyor.

Kaynak: istiklal.com.tr