İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kayseri'de meydana gelen çirkin olayın ardından ülke genelinde bazı şehirlerde Suriyelilere yönelik provokatif eylemler gerçekleştirildiğini açıkladı.

284 KİŞİNİN SABIKASI VAR

Yerlikaya, yasa dışı yollara başvurularak gerçekleştirilen bu eylemler sonrası 4,474 kişinin gözaltına alındığını belirtti. Gözaltına alınanların 285'inin göçmen kaçakçılığı, yaralama, uyuşturucu, yağma, hırsızlık, mala zarar verme, cinsel taciz, dolandırıcılık, parada sahtecilik, tehdit, hakaret, ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma gibi çeşitli suçlardan adli kaydı olduğu tespit edildi.

VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Yerlikaya, vatandaşlara provokasyonlara gelmemeleri ve itidalli davranmaları çağrısında bulundu. "Hukuk dışı yollarla, insanlara, çevreye ve mallara zarar vererek suç işlemeyelim. Devletimiz güçlüdür. Devletimize ve milletimize karşı bu komploları kuranlar hak ettikleri karşılığı göreceklerdir," dedi.

Bakan Yerlikaya, devletin tüm birimleriyle provokatif eylemlere karşı tedbirlerini sürdürdüğünü ve kamu düzenini bozmaya yönelik girişimlerin başarısız kılınacağını vurguladı.

Kaynak: istiklal.com.tr