Sokaklarda çeteleşerek dehşet saçan sokak köpekleri vatandaşlara tedirginlik yaşatıyorlar. Sözde hayvansever olduklarını iddia eden kişiler köpeklere karşı alınacak olan önlemlerin önünde engel olmaya çalışarak dehşete davetiye çıkartıyorlar. 

Sosyal medyada 'köpekvelisi' kullanıcı isimli bir kadının yayınladığı skandal video izleyenlerin ağzını açık bıraktı. Kuduz karantinası olduğunu iddia ettiği bölgeden 35 köpeği kaçırdığını söyleyen kadın, köpeklerle beraber Ankara'ya gittiklerini açıkladı.

VALİLİK HAREKETE GEÇTİ

İnsan sağlığını hiçe sayarak köpekleri karantina bölgesinden kaçırıp başkente gittiklerini söyleyen kadın için Ankara Valiliği harekete geçti.

"Valiliğimizce, Kolluk Kuvvetlerimiz ve Tarım İl Müdürlüğümüz başta olmak üzere tüm birimlerimiz teyakkuza geçirilmiştir" ifadeleri kullanılan Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

“Hastalık taşıyan köpeklerin ilimize getirildiğine dair iddialar ihbar kabul edilerek, Valiliğimizce, Kolluk Kuvvetlerimiz ve Tarım İl Müdürlüğümüz başta olmak üzere tüm birimlerimiz teyakkuza geçirilmiştir. Vatandaşlarımızın sağlığına ve diğer canlıların hayat hakkına yönelik her türlü hareket ve uygulamalarla sonuna kadar mücadele etmekte kararlıyız"

Kaynak: istiklal.com.tr