Başıboş köpek sorunu hala gündemde ve sokak köpeklerinin saldırıları her gün yeni acıları beraberinde getiriyor. 2020 yılında Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinden memleketi Trabzon'un Of ilçesine çay hasadı için giden 61 yaşındaki Huriye Kaya, bahçesinin yakınında 1 pitbull ve 2 Alman kurdu köpeğin saldırısına uğradı. Köpeklerle uzun süre mücadele ettikten sonra çevredekilerin yardımıyla kurtarılan Kaya, ağır yaralı olarak Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi'nde 7 kez ameliyata alındı. Sol kolu dirseğinden kesilen ve vücudunda ciddi yaralar oluşan Kaya, 40 gün hastanede tedavi gördükten sonra taburcu edildi.

Olayın ardından yaşadığı acının hala geçmediğini belirten Kaya, tek başına sokağa çıkmaktan korktuğunu ifade etti. Psikolojisinin sarsıldığını ve ilaç tedavisi gördüğünü dile getiren Kaya, şu sözlerle hislerini paylaştı:

"Olaydan 4 yıl geçti fakat ben çok mağdurum, hakkımı istiyorum. Benim sinirlerimle oynadılar, ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum. Hastanelere gidiyorum, psikolojik tedavi görüyorum ama beynim yaşadığım olayları unutmuyor. Köpekler kolumu parçaladı, ölümden döndüm. Yaşadığım olayın tarifi yok. O köpeklerin sahipleri bana sahip çıkmadılar, daha çok yalancı şahit buldular. 40 gün hastanede yattım, gelip de maddi veya manevi hiçbir yaklaşımda bulunmadılar.

Buradan Cumhurbaşkanıma sesleniyorum, ben evime rızık götüren bir insandım. Emekli bile olamadım. Eşim de yüzde 60 engelli durumda. Maddi ve manevi anlamda bir çöküntü yaşıyorum. Kimse benim halimi bilmiyor. Benim beynim, kolumu kaybettiğimi kabullenemiyor. 4 senedir yaşadığım acıyı bir türlü duyuramadım. Sayın Cumhurbaşkanımın benim sesimi duymasını istiyorum. Çok zor durumdayım, kolumdaki ağrı hiç dinmedi, ne yapacağımı bilmiyorum."

Kaynak: İHA