Türkiye Futbol Federasyonu'nun Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçıyla ilgili başlattığı soruşturma sonrasında Nazilli Belediyespor Kulübü Başkanı Şahin Kaya, kulübün mali açıdan zor günler geçirdiğini ve şike iddialarının asılsız olduğunu belirterek açıklamalarda bulundu.

Başkan Şahin Kaya, yaptığı yazılı açıklamada kulübün mali durumunu vurgulayarak, "Bizim şike yapacak paramız yok. Bunu tüm kamuoyu biliyor. Çok cüzi miktarlara takım kurmuş bir yönetimiz. Bu algılara kimsenin itibar edeceğini düşünmüyorum" ifadelerini kullandı. Ayrıca, maç sırasında yaşanan sakatlık durumunu örnek göstererek şaibeli bir maç olsa dahi böyle bir durumun yaşanmasının mantıksız olduğunu dile getirdi.

Şahin Kaya, hiçbir kulüple para trafiği içinde olmadıklarını ve federasyonun tüm incelemelerine açık olduklarını belirtti.

Nazilli Belediyespor'un maçta golsüz beraberlikle ligde kalmayı garantilediğini ve her iki takımın da riske girmemesinin normal olduğunu ifade eden Kaya, maçın gündeme gelmesinin nedeninin takımların ligdeki pozisyonlarının belirginleşmesi olduğunu söyledi.

Kaynak: AA