Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal'ın, Köksal, Belediye Meclisi toplantısında, Türk vatandaşlarına sunulan 400 TL'lik nikah ücretinin sığınmacılar için, nikah ücretlerini 10 bin TL'ye yükseltme kararı, geniş yankı uyandırdı. Bu kararın yanı sıra, şehit ailelerine, gazilere ve engellilere uygulanan su indiriminin %50'den %85'e çıkarılması, dikkatleri üzerine çekti.

Köksal, bu adımların, ekonomik sıkıntı içindeki vatandaşlara destek olmayı amaçladığını belirtti. Ayrıca, şehit çocuklarının da su indiriminden yararlanacaklarını açıkladı.

Köksal, "Enflasyon nedeniyle nüfusumuzun tamamı ekonomik sıkıntı içerisinde. Bizde bu vatandaşlarımıza destek olmak istiyoruz. Şehit ve şehit yakınlarımıza, engelli olanlara su ücretlerine yapılan indirimi yüzde 50'den yüzde 85'e çıkarıyoruz. Evli olan şehit çocuklarına da bunu sunacağız. Onlar bizim tacımız. Onlara hiçbir zaman siyaset gözü ile bakmadım. Onlara en iyi şekilde hizmet etmek onları rahat ettirmek boynumuzun borcudur. Bugün bu makamlarda oturuyorsak onlar sayesindedir" dedi.

Kaynak: İHA