Sigara grubuna yapılan zam mayıs ayında da devam ediyor.  Sigara kullanan vatandaşlar, güncel sigara fiyatlarını araştırıyor. Bir sigara grubuna daha 3 TL zam uygulandı. Peki “Sigara ne kadar oldu 2024? Parliament sigarası kaç TL?” İşte ayrıntılar…

SİGARA NE KADAR OLDU 2024? GÜNCEL SİGARA FİYATLARI!

Güncel sigara fiyatları sosyal medyanın gündeminde yer alıyor. Hangi sigara grubuna zam geldi? Sigara fiyatları ne kadar oldu? merakla araştırılıyor. PM sigara grubuna Mayıs ayının ilk zammı yapıldı. Bu konuya dair açıklamayı Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar yaptı. Dündar, sosyal medya hesabından PM sigara grubuna bugünden yani 4 Mayıs tarihinden itibaren zamlı fiyat uygulanmasına başlanacak. Dündar yaptığı paylaşımına, "Sigaraya bir zam daha... Sigaraya zam yağmuru devam ediyor. PM grubuna zam geldi" notunu düştü.

ŞU ANDA EN PAHALI VE EN UCUZ SİGARA NE KADAR?

Yeni yapılan zamla beraber Philip Morris (PM) grubunun en pahalı sigarası 70 TL, en ucuzu ise 63 lira oldu. Geçtiğimiz ay birçok sigara grubuna zam uygulanmıştı. 

Geçtiğimiz ay yani nisan ayındaki zamla beraber Philip Morris grubunun en pahalı sigarası 67 TL olurken, en ucuzu da 60 lira seviyesinde kalmıştı. BAT sigara grubuna bakıldığı zaman en pahalı sigarası 72 TL, en ucuzu ise 56 lira seviyesindeydi. TT sigara grubunun en pahalı sigarası 62 TL, en ucuzu ise 50 lira olduğu belirlendi.  JTİ sigara grubu ise zammın ardından 1 TL'lik indirim yapılmıştı. Bu grubun en pahalı sigarası ise 67 TL, en ucuzu ise 56 lira seviyesindeydi.

Kaynak: istiklal.com.tr