Yüksek kar getirisi vaadiyle birçok tanınmış kişiyi dolandırdığı iddia edilen banka müdürü Seçil Erzan'ın davasında yeni bir gelişme yaşandı. Davaya 'müşteki' olarak eklenen Fatih Terim ile birlikte mağdur sayısı 29'a çıkacak. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan birleştirme talepli iddianamenin ana dava dosyasıyla birleştirilmesi bekleniyor.

Seçil Erzan, yüksek kar vaat eden güvenilir bir fon olduğunu söyleyerek, aralarında Arda Turan, Fernando Muslera, Emre Belözoğlu ve Selçuk İnan gibi ünlü futbolcuların da bulunduğu 28 kişiyi yaklaşık 25 milyon dolar ve 7 milyon 384 bin lira dolandırmakla suçlanıyor. Son olarak Fatih Terim de bu dolandırıcılık davasına dahil oldu.

"İYİ NİYETİM SUİSTİMAL EDİLDİ"

Fatih Terim'in ifadesinde, "Uzun yıllardır teknik direktörlük yapıyorum ve son bir yıldır dinleniyorum. Seçil Erzan ile 5-6 yıldır tanışıyoruz ve 11 yıldır bankanın müşterisiyim. Bankanın Florya ve Levent şubelerine hiç gitmedim. Paraya ihtiyacım olduğunda aile dostlarımdan isterim. Belgelere imza atmam gerektiğinde ise Seçil Erzan yanımda olurdu. Bahsedilen fonla hiçbir ilgim yok. Bu fon için benden para istenmedi ve ben de bu fon için para vermedim. 6 Nisan’da hesabımda ne olup bittiğini öğrenmek için bankada çalışan Rüya Hanım ile iletişime geçtim. Seçil Erzan olayını duyunca bankadaki tüm paramın eşim Fulya Terim’in başka bankadaki hesabına aktarılmasını istedim. 219 bin 300 dolar ve 47 bin 400 lira paranın eşimin hesabına geçtiğini tespit ettim, ancak 3 milyon dolar hala gönderilmedi. Bu nedenle Rüya Hanım’dan ve bankacılık işlemlerimi yürüten diğer banka çalışanlarından şikayetçiyim. İyi niyetim suistimal edildi." dediği belirtildi.

UZUN YILLAR TERİM'İN İŞLERİNİ YÜRÜTTÜ

Hazırlanan iddianamede, Seçil Erzan’ın uzun yıllardır Fatih Terim’in tüm bankacılık işlemlerini yönettiği ifade edildi. 6 Nisan 2023'te Seçil Erzan'ın yerine bakmakla görevli olan Rüya Sağır’ın, Terim’in hesap hareketlerine ilişkin bir Excel tablosu hazırladığı, ancak bu tabloya banka hesaplarında yer almayan 3 milyon dolarlık bir alacak kalemi eklediği belirtildi. Rüya Sağır, bu eklemeyi Seçil Erzan'ın talimatıyla yaptığını kabul etti. Seçil Erzan ise Terim’in uzun yıllardır finans danışmanı gibi hareket ettiğini ve elden 300 dolar aldığını itiraf etti. Şüphelilerin, Terim’in hesap hareketlerinde yer almayan bu eklemeyi yaparak dolandırıcılık yaptıkları kaydedildi.

İddianamenin kabul edilmesi halinde, Fatih Terim'in de mağdur olarak dosyaya eklenmesiyle birlikte mağdur sayısı 28'den 29'a çıkacak.

Kaynak: İHA