17 yıldır 1. Lig’de mücadele veren Boluspor’da gündem olağanüstü kongre.

Boluspor bu sezon ligi 7. sırada bitirdi ve play-off’a çıkma başarısı gösterip, çeyrek finalde Bodrumspor’a 2-0 yenilerek ligi tamamlamıştı.

Boluspor Plaf Of Haber

BİR DAHA ADAY OLMAYACAK

2022 yılında Boluspor Başkanı olan Savaş Abak, haziran sonunda yapılması planlanan olağanüstü kongrede aday olmayacağını duyurdu.

Başkan Abak geçmiş dönem borçlarından 35 adet dosya kapattıklarını söyledi ve kendisinin yıprandığını ifade etti.

Boluspor Baskani Birakiyor

Boluspor’A Bolulu vatandaşların ve iş insanlarından yeterli desteğin verilmediği söyleyen Abak, gelir-gider tablosuna göre kulübün tek çıkar yolunun şirketleştirilmesi olduğunu belirtti.

“KESİNLİKLE ADAY OLMAYACAĞIM"

Boluspor Başkanı Savaş Abak yeniden aday olmayacağını belirterek, “Bu şerefli görevde bulunduğumuz her gün ileride keşke dememek adına elimizden geleni, en iyisini yönetim kurulu ile yapmaya gayret ettik. Haziran sonunda veya temmuzun ilk haftasında kongre yapacağım. Mayıstaki, hazirandaki tüm borçları ödeyeceğim. Futbolcuların alacağını ödeyeceğim. Bizden herhangi bir sıkıntı olmasın. Eskilerden kalan 2 tane mahkeme dosyası var. Onu da ödeyeceğim. Bizden borç kalmasın. Çarşamba günü yönetim kurulu arkadaşlarımızla oturduk, konuştuk. Bu olağanüstü kongrede kesinlikle aday olmayacağım. Yönetimden eğer aday olacak arkadaşlar varsa kongreyi öne çekebiliriz. Evrakların hepsi net, verebilirim. Benden bilgi alabilirler. Ama 2016’da olduğu gibi ne yazık ki bedava kulüp yok. Gelen arkadaş cebine 4 milyon Euro'yu koyacak. Boluspor Kulübü'nün anayasası olması, bir planı olmak zorunda. Bir programı olmak zorunda. Böyle gelgitlerle kulüp yönetilmez. Biraz da enerjisi olan, biraz da parası olan inşallah bir yönetim kurulu ve başkan gelir ki Boluspor daima yaşasın” dedi.

“SAĞLIĞIMDAN OLACAĞIM”

Finansal zorluklarla mücadele etmekten yorulduğunu belirten Abak, “Sağlığımdan olacağım. Çünkü eşimi dostumu da üzüyorum. Ne bitmez dosyaymış? Bıktım insanlardan, yoruldum artık insanlardan. Yoksa kimse benim Boluspor sevgimi tartışamaz. Kimse tartışamaz. Biz de öyle çapsız adamlar yok herkesin işi gücü var, kariyeri belli. 10 sene önce de böyleydi. Ama kulübün geldiği nokta bu. Ama yapmayacağım çünkü yoruldum. Bu takım artık play-off oynamaya alıştı. Biz buraya bu kadar yatırım yaptık. Artık bizden sonra kim gelirse buranın üstüne bir tuğla koymak zorunda. Olmuyor mu? 3 yıl sonra herkes BAL'da Boluspor’u seyreder” dedi.

Kaynak: İHA