Yüksek Seçim Kurulu yapılan her seçimde sandık bilgilerini duyuruyor. Bu seçimde de yani 31 Mart’taki yerel seçimlere dair de çıkan sonuçları da sandık sandık vatandaşlara merak ettiği bilgileri verecek. Peki “Sandığımdan kaç oy çıktı nasıl öğrenebilirim?” İşte bu konuya dair detaylar…

OY VERDİĞİM SANDIKTAN HANGİ PARTİYE KAÇ OY VERİLDİ?

Yüksek Seçim Kurulu 31 Mart’ta gerçekleştirilen yerel seçimlere ait sonuçları tüm veri girişlerinin tamamlanmasının ardından sandık sandık duyuracak. Oy verenler sandıklarından ne kadar oy çıktığını bu oyların hangi partilere verildiğini kolaylıkla öğrenebilir.

T.C kimlik numarası bilgisi girilerek yapılan sorgulamada adayların ve partilerin aldıkları oylar öğrenilebilecek. Ancak “sonuç.ysk.gov.tr” adresinden yapılacak sorgulama işlemi için veri girişinin tamamlanması beklenecek. Yüksek Seçim Kurulu’ndan ilgili sayfa için yapılan açıklamada “31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri Sonuçlanıncaya kadar geçici olarak hizmet verilmeyecektir.” açıklaması yapıldı.

Sandık bilgilerinin yüzde 100’ünün tamamlanmasından sonra seçmenler YSK’nın sonuç sayfası üzerinden kendi oy verdikleri sandıklar da dahil olmak üzere tüm verilere kolaylıkla ulaşabileceklerdir.

Süreç başladı! O iller seçim sonuçlarına itiraz edecek Süreç başladı! O iller seçim sonuçlarına itiraz edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy kullandığı sandıktan Murat Kurum çıktı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy kullandığı sandıktan Murat Kurum çıktı!

Kaynak: İstiklal Gazetesi