15 yıl boyunca AK Parti tarafından yönetilen belediyenin, yaklaşık 2 milyar TL borçla devralındığı iddia edilmişti.

Gözlerin çevrildiği eski Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, Ersoy Dede'nin radyo programına konuk olarak, bu gelişmelere yanıt verdi. Döğücü, belediyenin hiçbir kuruşunu peşkeş çekmediklerini ve hesap veremeyecekleri bir durumlarının olmadığını vurguladı. Her belediyenin borcu olduğunu belirten Döğücü, belediyenin kasasının banka kasası olmadığını ifade ederek, "Eğer borçları açıklıyorsanız, gelirleri de açıklayın. Alacak ve borçları birlikte açıklayın ki bunlar karşılanabilir mi diye görelim" şeklinde konuştu.

Döğücü, 31 Mart yerel seçimlerinde sandıktan birinci çıkan mevcut başkan Alper Yeğin'e gönderme yaparak, Yeğin'in belediyeyi tanımadığını ve belediyenin kasasının boş olduğunu iddia etmesini eleştirdi. Yenidoğan metrosunun hafriyat kamyonlarıyla kapatıldığını hatırlatan Döğücü, o dönem Metro A.Ş.'nin başında olan Yeğin'in kendi ilçesini savunmadığını ifade etti.

Sancaktepe Belediyesi'nde yaşanan jakuzi tartışmalarına da değinen Döğücü, bu konuyla ilgilenen kişilerin kendilerini gazeteci ya da siyasetçi zannettiklerini ve bu durumun oldukça rencide edici olduğunu söyledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ