Beşiktaş Futbol Takımları Genel Koordinatörü Samet Aybaba, "Biz yeniden yapılanıyoruz, elimizde çürümüş bir takım var, bu kolay değil' dedi. Aybaba, teknik direktör Sergen Yalçın'la ilgili soruya da cevap verdi.

ARAYIŞ DEVAM EDİYOR

Samet  Aybaba, teknik direktör arayışlarının devam ettiğini ve birçok görüşme yapıldığını ancak takımın durumuyla ilgili yeterli geri dönüş alamadıklarını belirtti. Sergen Yalçın ile hiçbir görüşmeleri olmadığını ve etik olmadığını söyledi. Yeni teknik direktörün Beşiktaş'ın oyun düşüncesi ve sistemiyle uyumlu olması gerektiğini vurguladı. Aybaba, "Biz çok görüşmeler yaptık. Takımın durumundan dolayı yeterli geri dönüş alamadık. Takımın başına getireceğiniz hocaya göre durum değişir. Çok transfer istenebilir. Büyük bütçeler istenebilir. Futbolun akışı böyle. Bir ihtimal de siz kadronuzu kurarsınız ve sonrasında hocayı getirirsiniz. Bu sefer de iş farklı yerlere gider. O yüzden biz antrenörle alakalı her zamanki gibi çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sergen Yalçın ile bu süreçte hiç görüşmedik. Kendisi zaten şu anda bir takımı çalıştırıyor. Kendisiyle görüşmemiz her şeyden önce etik bir durum değil. Yeni teknik direktörümüzün yerli veya yabancı olmasından daha önemli olan bizim istediğimiz sisteme uyum sağlaması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

TRANSFER AÇIKLAMASI

Samet Aybaba, transfer çalışmalarının devam ettiğini ve geniş bir oyuncu listelerinin olduğunu dile getirdi. Yeni sezon öncesi kadro yapılanması için çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Ayrıca, Beşiktaş'ın saha içi kalitesini arttırması gerektiğini ve zamanla başarılı olacaklarına inandığını belirtti.

Beşiktaş Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Feyyaz Uçar da yeni teknik direktör için titiz çalıştıklarını ve Beşiktaş'a yakışacak bir hocayı belirleyeceklerini söyledi. Uçar, sezon sonunda yeni hocayla bir anlaşma yapacaklarını ve bu durumun kendilerine avantaj sağlayacağını ifade etti. Uçar, " Sezon arasında gelmek istemeyen, kadroyu görüp görmek istemeyen oldu. Puan tablosunu görüp gelmek istemeyen oldu. Biz Beşiktaş’a yakışacak olan hocayı belirleyeceğiz ve kendisiyle sezon sonunda bir anlaşma yapacağız. Yeni Hocanın sezon başında takımın başında olacağından dolayı avantajlı olacağız." ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA