Koca, yaptığı açıklamada, Sancaktepe Şehir Hastanesi'nin tamamlandığında en az 20 bin çalışanın hizmet vereceği bir kompleks olacağını belirtti. Şu an faaliyette olan 24 şehir hastanesi ve yapımı devam eden 14 hastane ile birlikte Türkiye'nin her büyük şehrinde şehir hastanesinin bulunacağını ifade etti.

Bakan Koca, Sancaktepe Şehir Hastanesi kompleksinin, 4 bin 100 yatak kapasitesi ile Türkiye'nin en büyük kapasiteli hastanesi olacağını ve bitişiğindeki 1008 yataklı Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'nin entegre edilmesiyle toplam 5 bin 108 yataklı bir sağlık kampüsüne dönüşeceğini söyledi. Ayrıca, hastanenin içinde Bağımlı Hastalar için Rehabilitasyon Merkezi (BAHAR) bulunacağını ve önümüzdeki 6 ay içinde BAHAR Projesi'ni faaliyete geçirmeyi planladıklarını belirtti.

Bakan Koca, Sancaktepe Şehir Hastanesi'nin gen hücre terapi hastanesi, nadir hastalıkların tedavisi için özel üretim ve uygulama yapılabilen bir hastane, simülasyon merkezi gibi ileri teknolojiye sahip tesisleri barındıracağını ifade etti. Ayrıca, komplekste İl Sağlık Müdürlüğü binası da bulunacak ve buranın gelecek yıl sonunda hizmete açılması planlanıyor.

Bakan Koca, bu kompleksin tamamlandığında en az 20 bin çalışanın hizmet vereceği bir yapıya dönüşeceğini vurguladı.

Editör: Ali Özgür UZUN