Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Hürrem Sultan karakteriyle tanınan ünlü oyuncu Meryem Üzerli'nin rol aldığı Ru dizisi sosyal medyada eleştirilerin hedefi oldu.

NERESİNDEN TUTSAN ELİNDE KALIYOR!

Aile ve toplum ahlakını zedeleyecek sahnelerin yer aldığı dizi 24 Mayıs’ta dijital platform olan GAİN’de yayınlanmaya başladı. Dizide yer alan karakterlerin yaş farkları, cinsel içerikli sahnelerin açıkça yayınlanması seyircilerin tepkisine neden oldu. Kullanıcılar dizi için 'neresinden tutsan elinde kalıyor' dediler.

R I K L

Dizide, 38 yaşında ve evli olan bir kadınla 18 yaşında genç bir adamın adına aşk dedikleri ahlak dışı sahneleri açıkça izleyiciye sunulması seyircilerin ağzını açık bıraktı. 

Kullanıcılar sosyal medyada #RuDizisiYasaklansın etiketini kullanarak gündem oldular.

ANNESİ YAŞINDA VE EVLİ

X platformu kullanıcıları diziye tepkilerini "Annesi yaşında hemde evli bir kadınla 18 yaşında çocuğun aşkı mı olur?" "Dizi acilen yasaklansın"  sözleriyle gösterdiler. Bazı kullancılar da "Ahlaksızlığı yaymak için böyle diziler yapıyorlar işte! Evli ve 38 yaşında bir kadınla genç bir erkeğin aşk dizisi mi olur?" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

RU DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Dizide, Uzer ve kendisinden 20 yaş büyük Reyyan’ın aşk hikayesi anlatılıyor. Uzer, annesi kanser hastası olan üstün zekalı bir çocukken Reyyan ise eşiyle birlikte Ru isimli bir restoranı işletmektedir. Reyyan Uzer’e aşık olur ve yaş farkına bakmadan Uzer’i çok sever. Hem Uzer hem de Reyyan büyük bir çevre baskısı görse de aşkından vazgeçmiyor.

Kaynak: istiklal.com.tr