Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan kararlar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4’üncü maddeleri gereğince gerçekleştirildi.

Bu kararlara göre, Libya Devleti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Güven Begeç, Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilciliğine ise Dışişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Burak Akçapar atandı.

Adli Tıp Kurumunda Başkan Yardımcılığına Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Üyesi Yusuf Atan getirilirken, Birinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Üyeliğine Doç. Dr. Yalçın Avcı, Yedinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Üyeliğine Uzman Dr. Mustafa Bilal Ceylan, Yedinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Göz Hastalıkları Üyeliğine ise İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Akif Özdamar atandı.

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı'nda ise yeni atamalar yapıldı. Hakkı Alp, Kentsel Dönüşüm Başkanlığı'na, Bedri Sinan Gül, Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü'ne ve Sezayi Köse, Marmara Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü'ne getirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü'ne Genel Müdür Yardımcısı Taner Beyoğlu, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne ise Muharrem Eliş atandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda ise önemli değişiklikler yapıldı. Bakanlık Sanayi Genel Müdür Yardımcıları Ali Murat Sürekli, Ömer Bilen ve Serkan Çelik görevden alınırken, yerlerine Elif Tuğçe Çınar, Ümit Yasin Güven ve İsmail Musab Gülaçar atandı.

Yüksek Öğretim Kurulu Üyeliğine, Üniversitelerarası Kurulca seçilen Prof. Dr. Derviş Karaboğa atandı. Ayrıca, çeşitli üniversitelerin rektörlüklerine şu atamalar yapıldı: Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, Başkent Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Hakan Özkardeş, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Zafer Asım Kaplancıklı, İstanbul Atlas Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Ersoy Kocabıçak, İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Mustafa Ege Yazgan, İstanbul Galata Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Şeyma Aydınoğlu ve İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Mustafa Kara.

Kaynak: İHA