Konyaspor Kulübü Başkanı Ömer Korkmaz, yeni sezonda teknik direktör Ali Çamdalı ile yola devam edeceklerini duyurdu. Konya Büyükşehir Stadyumu Basın Toplantı Salonu'nda düzenlenen imza törenine, Konyaspor Başkanı Ömer Korkmaz ve 2. Başkanı Adem Bulut katıldı. Korkmaz, düzenlenen basın toplantısında, göreve geldikleri günden bu yana geçen zorlu 6 ayı değerlendirdi. 

BORÇ 1 MİLYAR 50 MİLYON

Başkan Korkmaz, yaşadıkları sıkıntılı sürece rağmen sezonun ikinci yarısında topladıkları 23 puanla ligde kalmayı başardıklarını belirtti. Taraftar ve camiaya bir daha bu tür bir sezon yaşatmamak için çalışacaklarını vurgulayan Korkmaz, kulübün mali durumuyla ilgili de bilgi verdi. Göreve geldiklerinde 830 milyon lira olan borcun, bugün 1 milyar 50 milyon liraya yükseldiğini açıkladı. Devre arasında gerçekleştirdikleri 8 transferden 5'inin takıma doğrudan katkı sağladığını ifade etti.

YENİ SEZON HEDEFLERİ

Korkmaz, yeni sezon planlamasına ilişkin çalışmaların sürdüğünü belirterek, yönetim kurulunun ortak kararı doğrultusunda Ali Çamdalı ile devam etme kararı aldıklarını söyledi. "Yönetim kurulumuzla aldığımız ortak bir kararımız var. İhtiyacımız olan, yönetimle iyi iletişim içinde olup istişare yapabilecek, bütçeye göre takım oluşturmak için iletişim kurabileceğimiz bir teknik direktöre ihtiyacımız var," dedi. Ali Çamdalı'nın son dört maçta topladığı 5 puanın takım için önemli olduğunu belirtti.

GALATASARAY MAÇI YORUMU

Korkmaz, Galatasaray ile oynadıkları ve 3-1 kaybettikleri maç hakkında da konuştu. Galatasaray'ın şampiyonluk maçında Konyaspor'a karşı üstün bir performans sergilediğini belirten Korkmaz, "Galatasaray şampiyon oldu, burada Konyaspor'u yendi. Hatta iyi yendi, bize top bile oynatmadı," dedi. Maç öncesi yapılan spekülasyonlara rağmen Türk futboluna olan inancının arttığını ifade eden Korkmaz, "Konyaspor, son maçını kazanıp ligde kalacak olsaydı, şampiyonluk yarışındaki iki takım hariç, her takımı burada, 40 bin kişinin önünde yenerdi," dedi.

ALİ ÇAMDLI’NA GÜVEN MESAJI

Ömer Korkmaz, Konyaspor'un gelecekte daha başarılı ve istikrarlı bir performans sergilemesi için çalışacaklarını belirtti. Taraftarlara ve camiaya daha iyi bir sezon yaşatmak için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Korkmaz, Ali Çamdalı ile birlikte hedeflerine ulaşacaklarına inandığını söyledi.

Yeşil-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada ise “Uzun yıllar yeşil beyazlı formamızı terleten ve Türkiye Kupası ile Süper Kupa'yı aldığımız sezonlarda takım kaptanlığımızı yapan Ali Çamdalı'ya yeniden hoş geldin diyor, teknik direktörlük kariyerinde başarılar diliyoruz” denildi.

Kaynak: AA-İHA