Yozgat'ta piyasaya göre daha ucuz et satışının yapıldığı ESK satış mağazasının önündeki yoğunluk, Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala arttı.

Vatandaşlar, Yozgat'ta sadece bir tane olan ve sabah saat 09.30’da açılan ESK satış mağazasının erken saatlerde sıraya giriyor. Mağazada günde yaklaşık 1,5 ton et satışı yapılıyor.

Mağaza önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, bir kilo dana kıymayı 229 liradan, kuşbaşını ise 259 liradan alıyor.

Kasaplarda ise dana kıyma 430 liradan, kuşbaşı da 450 liradan satılıyor.

"HER ŞEYLER ALDI BAŞINI GİTTİ, PAHALI"

ESK satış mağazası önünde 2-3 kilo gelen bir paket kıyma alabilmek için bekleyen Hüseyin Selbes, "Her şeyler aldı başını gitti, pahalı. Pahalılık olduğundan kasaba varıyoruz 400 lira et, 400 lira kıyma. Baksana en aşağı 600-700 kişi var kuyrukta. Yedi buçukta geldim. Kısmet alabilirsek alacağız. Sıra gelirse kalırsa alacağız, kalmazsa havamızı alacağız. Ramazan hazırlığı için geldik" ifadelerini kullandı.

“BİRER PAKET VERİYORLAR”

Kuyrukta bekleyen emekli Ertuğrul Cankurtaran da "7’yi 20 geçe geldim ben buraya. Vallahi umut ediyoruz alacağız. Önümüzde herhalde 100 kişi var. Yüz de arkada iki yüz kişi var tahminim. Emekli adamız ne yapacağız? İstediğiniz kadar vermiyorlar ki. Onlar istediği kadar veriyor. Birer paket veriyorlar. Bir paket kıyma, bir paket kuşbaşı etleri var " dedi.

Editör: Turan KIŞLAKÇI