Ramazan ayında gökler iyiliklere daha bol sevap yağdırmakta, göktekilerle yerdekiler buluşmakta, tüm dünya Allah'ın arşının gölgesine girmektedir. Vatandaşlar Ramazan ne zaman biteceğini ve Ramazan Bayramı’na kaç gün kaldığını araştırıyor. Peki “Ramazan ne zaman bitiyor 2024? Ramazan Bayramı’na kaç gün kaldı?” İşte 2024 Ramazan ve Ramazan Bayramı’na dair araştırılan ayrıntılar…

Ramazan Bayramı 2022 ne zaman? 2022 Ramazan Bayramı hangi güne denk  geliyor? - Son Dakika Haberleri

AREFE GÜNÜ ORUÇ TUTULUR MU?

Arefe günü Allah'ın kıymet verdiği günlerden en özeli olarak bilinmektedir. Bu yüzden de Allah için yapılan davranışlara arefe günü oruç tutmak da eklenir. Nafile oruca bedel olan arefe günü tutulan oruç, oruçların en hayırlı olanlarından biridir. Gücü yeten, dayanma gücünü bulan arefe gününde oruç tutabilir.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN 2024?

2024 Ramazan Bayramı 10 Nisan 2024 Çarşamba günü başlayacak ve 12 Nisan 2024 Cuma günü sona erecek.

2024 RAMAZAN NE ZAMAN BİTİYOR?

Bu yıl on bir ayın sultanı olan Ramazan ayı 11 Mart, Pazartesi günü idrak edilmeye başlandı. Ramazan’ın son orucu da 9 Nisan Salı günü tutulacak.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN BAŞLIYOR 2024? RAMAZAN BAYRAMI KAÇ GÜN?

Ramazan Bayramının kaç gün olduğu şu sıralarda en çok sorulan sorular arasında yer alıyor. Aynı zamanda Ramazan Bayramı tatilinin uzatılıp uzatılmayacağı sorusunun yanıtı da araştırılıyor. Bu sorunun cevabını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi. Cumhurbaşkanı  Erdoğan, “Sözlerimi bitirmeden önce kamu çalışanlarımızın 10 Nisan 2024 tarihinde başlayacak Ramazan Bayramı öncesindeki bir buçuk günlük sürede idari izinli sayılacakları kararımızı kamuoyumuzla paylaşmak istiyorum. Böylece Salı günkü yarım günü ve Pazartesi gününü bayram tatiline ekleyerek kamu çalışanlarımıza 9 günlük rahatça değerlendirebilecekleri bir vakit verdik" dedi.

AREFE GÜNÜ: 9 Nisan Salı

BAYRAMIN 1. GÜNÜ: 10 Nisan Çarşamba

BAYRAMIN 2. GÜNÜ: 11 Nisan Perşembe

BAYRAMIN 3. GÜNÜ: 12 Nisan Cuma

Emekli bayram ikramiyesi 2024! Ramazan Bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak 2024? Bayram ikramiyesi ne kadar? Emekli bayram ikramiyesi 2024! Ramazan Bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak 2024? Bayram ikramiyesi ne kadar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Ramazan Bayramı tatili 9 gün oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Ramazan Bayramı tatili 9 gün oldu

Kaynak: İstiklal Gazetesi