Fransız yıldız Kylian Mbappé, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla sezon sonunda Paris Saint-Germain'den ayrılacağını duyurdu.

PSG'DEN AYRILACAĞINI AÇIKLADI

"Yeni bir maceraya ihtiyacım vardı" diyen Mbappé, PSG'deki kariyerinin sona erdiğini ve birkaç hafta içinde serüveninin tamamlanacağını belirtti. Pazar günü Parc Des Princes'teki son maçına çıkacağını dile getiren futbolcu, Fransa'dan ayrılmanın zor olduğunu ancak yeni bir maceraya ihtiyacı olduğunu vurguladı. Ayrıca, PSG'yi yakından takip etmeye devam edeceğini ve kulübü sevdiğini ifade etti. Mbappé, teknik direktör, sportif direktör ve kulüp çalışanlarına teşekkür ederken, kulübün sahibi Nasser Al-Khelaifi'ye teşekkür etmedi.

2018'DE TRANSFER OLMUŞTU

Kylian Mbappé'nin son 4 maçını PSG formasıyla oynayacağı ve 2018'de Monaco'dan transfer olduğu 25 yaşındaki futbolcunun sezon sonunda bonservis bedelsiz olarak ayrılacağı belirtildi.Mbbşlıksız 2

FRANSIZ BASININDAN İSPANYOLCA MANŞET

Fransız basını ise İspanyol devi Real Madrid'e transfer olacağı iddia edilen Mbappé için "Adios y Gracias" (Hoşça kal ve Teşekkürler) başlığı altında İspanyolca bir manşet hazırladı.

306 MAÇTA 255 GOL KATKISI VERDİ

Kylian Mbappé, PSG formasıyla toplam 306 resmi maça çıkarken, bu maçlarda 255 gol atmış ve 108 asist yapmıştı. Ayrıca, 2017'den beri PSG ile 5 lig şampiyonluğu yaşayan Mbappé, 2018'de Fransa'nın Dünya Kupası zaferinde önemli bir rol oynamıştı.

Editör: Hasan DEMİRCİ