İzmir’in Bayraklı ilçesinde bulunan bir ev, prizde unutulan şarj aletinden çıktığı öne sürülen yangın sonucunda küle dönüştü.

Olay, Alpagut Mahallesi'ndeki iki katlı bir evde saat 03.30 sıralarında meydana geldi. Ev sahibi yangını fark ederek hızla dışarı çıkarken, yardım çağrısında bulundu. Çevredeki mahalle sakinleri, komşularının çığlıkları üzerine uyanarak durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi.

EV KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Yangının diğer evlere sıçramaması için kendi imkanlarıyla müdahalede bulunan mahalle sakinleri, itfaiye ekiplerinin gelmesini bekledi. Yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, kısa sürede büyüyen yangını kontrol altına aldı ancak ev kullanılamaz hale geldi.

YANGIN PRİZDEN ÇITI

Yangında can kaybı veya yaralanma yaşanmazken, yangının çıkış nedeni olarak prizde unutulan şarj aleti gösterildi. Olayın kesin nedeni için çalışmalar devam ediyor.

KORKU DOLU ANLAR KAMERADA

Yangının meydana geldiği sokaktaki bir çevre sakini, evin alevler içinde kaldığı anları cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Görüntülerde, çevredeki evlerin alevlere teslim olmaması için dua eden kadının korku dolu anları yer aldı.

Kaynak: İHA