Hatay’ın Payas ilçesinde belediye yönetiminden  şikayet eden vatandaş yolu kapattı. 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden belediye başkanı seçilen Bekir Altan, seçimlerin üzerinden 70 gün geçmesine rağmen hala hizmete başlamadı. Seçim öncesinde de sık sık Bekir Altan ve yönetiminden şikayetçi olan vatandaşın sabrı taştı.

''NEFES ALAMIYORUZ''

Hatay’ın Payas ilçesi Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde tozlu yollardan bıkan vatandaşlar yolu trafiğe kapattı. Parke taşlarıyla yolu kapatan mahalle sakinlerinden bir kadın, ‘’ toz toz’’ diyerek yetkililere seslendi. Vatandaş, ‘’Asfalt yol istiyoruz. Başka bir şey istemiyoruz. Şoförleri de suçlamıyoruz. Gelin bizim eve bakın. Ondan sonra karar verin. Buradan geçen arabalar toz yapıyor. Nefes alamıyoruz. Toz ağzımıza doluyor. Dışarı çıkıp Kur’an okuyoruz. Yüzünü siliyoruz. Ya Allah’tan korkun.’’ Diyerek isyan etti.

İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memurunun ‘’Belediyeye ve ilgili yerlere bilgi vereceğiz tekrardan. Oldu mu? Hadi yolu açalım’’ sözleriyle ikna etmeye çalıştığı kadın, ‘’Biz gidelim evimize bakalım ondan sonra’’ sözleriyle karşılık vererek polis memurlarını alarak evine götürdü.

BELEDİYE BAŞKANI BİLİYOR

Bir başka kadın ise ‘’Belediye Başkanı biliyor. Yazık günah değil mi? Biz insan değil miyiz? Biz de insanız. Keşke şuradan bir kamyon geçse de görseler. Allah rızası için gece saat 12’de bu mahalleye gelin. Göz gözü görmüyor. Tozdan evler gözükmüyor.’’ Dedi. Seçim döneminde sürekli yol asfaltlama çalışması yaptıklarına dair sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan başkan Bekir Altan’ın ise ne yanıt vereceği merak konusu oldu.

Bir diğer vatandaş ise, ‘’Çözüm bulmazsa cam dizeceğiz diyerek yetkililerin evinin önü asfalt, her yeri asfalt. Vatandaş ise rezil olsun’’ diyerek isyan etti.

VATANDAŞIN HAYATI TOZDAN RİSK ALTINDA

Artan hava kirliliği ve toz parçacıklarına bağlı olarak astım vb hastalıklara da davetiye çıkaran böylesi bir ortamda çıkan tozdan ağzını başörtüsüyle kapatarak kendince sağlığını korumak için çözüm bulmaya çalışan bir başka kadın ise, ‘’Koronodan ölmedik. Depremden ölmedik. Bu tozdan öleceğiz’’ dedi.

BAŞKA ÇÖZÜM KALMADIĞI İÇİN KAPATTIK

Emniyet personelinin ikna çalışmaları sonucu yol trafiğe açılırken vatandaş başka çözüm kalmadığı için yaptıklarını belirtti. Belediye yönetiminin bu duruma nasıl karşılık vereceği merak konusu oldu.

Kaynak: istiklal.com.tr