Soruşturma çerçevesinde, Ali Rıza Braka'nın ifadesinde, "CHP adına süreci o tarihte İl Başkanı olan Canan Kaftancıoğlu yürütüyordu. Kendisiyle 6 Kasım 2019'da Beyoğlu 3. Noterliği'nde satış sözleşmesi imzaladık." şeklinde Kaftancıoğlu'nun isminden bahsettiği belirtildi. Bunun üzerine Kaftancıoğlu da "şüpheli" olarak ifadeye çağrıldı.

Soruşturma, sosyal medya hesaplarında paylaşılan ve Fatih Keleş'in CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda para sayarken görüldüğü iddia edilen görüntülerle ilgili maddi gerçeğin ortaya çıkarılması ve suç unsurlarının tespiti amacıyla resen başlatılmıştı.

Soruşturma kapsamında İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş, eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas ve eski CHP İstanbul İl Başkanlığı Basın Danışmanı Can Poyraz'ın da şüpheli sıfatıyla ifadesi alınmıştı. Fatih Keleş, ifadesinde, "Parayı avukatlık ofisinde CHP İstanbul il binasını satan Ali Rıza Braka teslim aldı." şeklinde beyanda bulunmuştu.

Ayrıca, soruşturma kapsamında Ali Rıza Braka ve İmamoğlu İnşaat Şirketi'nin Genel Müdürü Tuncay Yılmaz'ın da "şüpheli" olarak ifadesi alınmıştı.

Editör: Ali Özgür UZUN